Kupowanie nowej łodzi

Kupując nową łódź, łatwo jest udać się na targi łodzi i dać się porwać różnym markom i modelom. Na mojej pierwszej wystawie szukałem łodzi w moim przedziale cenowym i zanim się zorientowałem, patrzyłem na platformy droższe niż mój dom! Nie planuję, planuję porażkę, a teraz idę z bardziej skoncentrowanym podejściem. Kilka wskazówek, jak znaleźć łódź, która będzie cię dobrze traktować.

  1. Zasady większości. Wybierz łódź, która będzie najlepiej służyła wodzie, na której łowisz przez większość sezonu. Uwielbiam smukły wygląd płaskiej skiffu, ale przez kilkanaście dni w roku woda jest na tyle płaska, że ​​warto kupić jeden z nich. Spokojne wody są idealne dla łodzi z płaskim dnem, umiarkowane cięcie wymaga zmodyfikowanego kadłuba w kształcie litery V, a duże, falujące morza wymagają głębokiego vee. Żadna łódź nie zrobi tego wszystkiego, więc wybierz taką, która najlepiej służy Twoim akwenom.
  2. Przepisy specjalne. Uwzględnij szczegółowe zasady dotyczące wody w domu. Nie ma sensu badać silników zaburtowych na gaz, jeśli lokalna woda pozwala tylko na silniki elektryczne. Zbadaj najważniejsze obszary, w których będziesz regularnie łowić, i znajdź łódź zgodną z przepisami.
  3. Rozmiar ma znaczenie. Twoi znajomi wyjdą ze stolarki, gdy kupisz nową łódź, więc zastanów się, ile osób będzie Ci towarzyszyć w Twoich wycieczkach. Wtedy uzyskasz jasne wyobrażenie o długości, promieniu i mocy wymaganej dla tej grupy wędkarskiej.
  4. Masz umiejętności mechaniczne? Jeśli tak, możesz zbadać używaną łódź. Jeśli nie, lepszym rozwiązaniem może być nowa łódź.
  5. Pieniądze mówią. Nie wydawaj wszystkich pieniędzy na kadłub, silnik zaburtowy i przyczepę. Będziesz potrzebować radia, elektroniki, takiej jak chartploter GPS/Depth Finder, koło ratunkowe, sprzęt wędkarski, błotniki, kotwice i liny i tym podobne. Uwzględnij te dodatkowe elementy w swoim budżecie, aby po uruchomieniu na rampie nie stresowały Cię rachunki!

Sprawdź nasze narzędzie do porównywania łodzi. W zależności od Twoich celów i marzeń, możesz dowiedzieć się, jaki typ łodzi będzie najlepiej pasował do Twojego stylu życia. Kupowanie nowej łodzi jest ekscytujące i zabawne, a dzięki solidnemu planowi będziesz cieszyć się każdym dniem na wodzie.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *