Kotwice do łodzi rybackich: niezbędny sprzęt łodzi

Łódź to wspaniały statek, który pozwala nam dotrzeć do odległych łowisk na wodzie, które są daleko poza zasięgiem rzucania z brzegu. Kiedy jednak łódź tam dotrze, następnym problemem staje się, jak tam pozostać. Możesz wyłączyć silnik lub przestać wiosłować, ale to nie jest parkowanie samochodu. Wiatr i prądy mają inne plany.

Kreatywne pomysły na kotwice łodzi rybackich

Wędkarze często tworzą proste kotwy z przydatnych materiałów, takich jak bloki żużlowe lub cegły. Inne kotwice łodzi rybackich mogą wykazywać większą kreatywność. Jeden obszarowy wędkarz kajakowy używa 2-litrowej butelki wypełnionej piaskiem i tak dalej. Do mojej używanej łodzi przypłynęła paczka 3 sześciofuntowych obciążników do skrzydeł okiennych z żeliwa jako kotwicy. (Proszę nie mów mojej żonie, że to „antyki”).

Kotwice do łodzi rybackich można kupić w różnych kształtach i ciężarach, aby uzupełnić system kotwiczenia łodzi. W przypadku starej łodzi jonowej w stawach i małych jeziorach w Oklahomie miałem taką, która wyglądała jak gigantyczny czerwony plastikowy pocałunek Hershey’s Kiss, ale wypełniona piaskiem. Moja wielka kotwica jest żelazna z trzema językami, które naprawdę wbijają się w dno, gdy są przechylone pod kątem. W obszarach zarośniętych, zarośniętych lub zarośniętych często wybieramy z synem minimalistyczną drogę i używamy zacisku do szczotek. Bez względu na to, czy jest to kotwica łodzi, czy inny sprzęt rybacki, zapasy z chwastami nie są zabawne.

Duże łodzie basowe mają teraz sprytną, cichą, pozbawioną liny opcję napędzanego słupa (lub dwóch), który wciska się w osad, aby utrzymać łódź w jednym miejscu na głębokości mniejszej niż 8-10 stóp. Mniejsze wersje pasują do mniejszych łodzi rybackich, a nawet kajaka lub canoe.

Jak zakotwiczyć łódź lub po prostu ją spowolnić?

Czasami celem nie jest całkowite zatrzymanie, ale lekkie przyhamowanie. Może to być szczególnie pomocne przy gotowych do użycia zestawach do połowu w dryfie. Widziałem wiadro o pojemności 5 galonów używane do spowalniania dryfu, ale na szczególnie wietrzne dni mam też skarpetę do dryfu.

Zanim wyruszysz na swoją łódź rybacką, nie zapomnij o kotwicy. Możesz go potrzebować do utrzymania łodzi w tym „słodkim miejscu”. Niezależnie od tego, czego zdecydujesz się użyć, oto wskazówki, jak zakotwiczyć łódź jak profesjonalista.

Podzielmy się naszym doświadczeniem – jakich typów kotwic do łodzi używasz?


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *