Koniec szkoły: czas na zabawę

Nie musimy patrzeć w kalendarz, żeby wiedzieć, że jest lato. Sezon baseballowy w pełni, stoiska z lodami są otwarte, a przydomowe grille rozpalone. Chociaż wszystko to jest dobre i prawdziwe, nic nie mówi lepiej o lecie niż zamykanie drzwi przez szkoły na cały rok. W rzeczywistości wiele z nich jest już zamkniętych.

Lato na początku wakacji wydaje się długie, prawda? Ale jeśli go nie obejrzysz, szybko zleci. Następną rzeczą, którą zapamiętasz, jest kupowanie notatników i długopisów, co oznacza, że ​​to, co robisz dzisiaj, zapamiętasz za rok.

Jeśli twoim planem jest włączyć klimatyzator, oglądać telewizję, surfować po sieci i czatować ze znajomymi, powiem ci tak: następnego lata nie będziesz niczego pamiętał. Nie będziesz pamiętał gier wideo, które wygrałeś lub przegrałeś, nie będziesz pamiętał nic z rozmów, o których tak energicznie pisałeś. Czemu? Bo nie zrobiłeś nic godnego zapamiętania, dlatego. Jeśli chcesz zrobić coś, co zapamiętasz, uderz w tabliczkę z napisem „poszedłem na ryby”.

W życiu chodzi się tylko raz, ale jeśli zrobisz to dobrze, raz wystarczy. Pomyślałem o tej żyłce, idąc do miejsca, w którym łowiłem ryby. Nie byłem sam i widziałem grupę facetów idących przez sosny, aby dostać się na plażę. Mieli w ręku wędki i zatrzymali się na oddalonym o kilkaset metrów kempingu. Właśnie skończyli grillować steki na ognisku, jeść kolby kukurydzy i pieczone ziemniaki grillowane na żarze. Skończyli to smoresami i wyruszyli na wieczorny przypływ. Pamiętam, że robiłem to, gdy byłem młodszy, i takie wycieczki są jednymi z moich najmilszych wspomnień.

Więc zacznij lato z przytupem. Stworzysz silne wspomnienia, które będą przekazywane z pokolenia na pokolenie. Możesz o nich nie słyszeć, ale myśli są. Wrócą za każdym razem, gdy w powietrzu unosi się zapach dymu drzewnego, nawet jeśli pochodzi on z paleniska sąsiadów. Te wspomnienia są naprawdę słodkie, więc idź zrobić je dzisiaj.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing Fundacji Recreational Boating and Fishing. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *