„Koń Grand Prix w kucyku”: legendarny 21-letni skoczek i 7-letni jeździec zdobywają tytuł w stylu

 • Legendarny skaczący kuc Bunbury Conquest o długości 128 cm, który w wieku 21 lat jest trzy razy starszy od swojej dżokejki Annabel Widdowson, był w formie latającej na pokazie Home Pony w South View (26-30 października).

  Ostrym kasztanowym wałachem był umiejętnie pilotowany przez siedmioletnią Annabel, której zgrabna jazda pomogła parze stworzyć stylowe, idealne dla stóp rundy i zdobyć tytuł stylu i wydajności w mini mistrzostwach Future.  „Naszym celem zawsze było, aby Annabel prawidłowo jeździła z myślą o przyszłości, a na początku tego roku startowała w zawodach myśliwych w Wellington na Florydzie” — powiedziała matka Annabel, Kathleen.

  Na Zimowym Festiwalu Jeździeckim na Florydzie Annabel triumfowała w mistrzostwach łowców krótkich strzemion i odniosła tego lata zwycięstwo na ojczystej ziemi w mini-wyzwaniu dla dzieci poniżej 10 lat w Hickstead, kiedy dosiadała 25-letniego nauczyciela Another Victory.

  Rodzina wydzierżawiła „Questie” od Alison Irvine 12 miesięcy temu, pod warunkiem, że wróci na emeryturę.

  „Opiekuje się nią, chociaż trochę czasu zajęło mu przyzwyczajenie się do siedzenia i osiągania równowagi, ponieważ jest tak żywiołowy w skoku”, powiedziała Kathleen. „Jest koniem Grand Prix w kucyku. Starannie wybieramy z nim zajęcia i być może w przyszłym roku przejdziemy do nieco większych, ale nie spieszymy się – chcemy zabawy bez presji.”

  Sędzia Gillian Milner była pod wrażeniem wysokiego poziomu młodych jeźdźców biorących udział w zawodach.

  „To była zacięta rywalizacja z kilkoma fajnymi jeźdźcami w klasie, z zaledwie dwoma punktami oddzielającymi dwie najlepsze” – ujawniła. „Styl, rytm i konsekwencja zwycięzcy dały jej przewagę, zaznaczyła każde pole”.

  Siedmioletnia Annabel, której dziadkowie Gary i Beverly Widdowson są właścicielami złotego medalu olimpijskiego partnera Nicka Skeltona Big Star, zaczęła jeździć w młodym wieku i ma nadzieję, że w przyszłym roku wystartuje na głównym ringu w Hickstead z wiecznie zielonym Bunbury Conquest, który przez ostatnią dekadę był super partnerem dla wielu młodych jeźdźców, w tym Emily Irvine, Ria Scott i Charlie Atkinson.

  Możesz również przeczytać…

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *