Kompletny przewodnik po wędkarstwie Key West (najlepsze czasy, miejsca itp.)

Key West oferuje jedne z najlepszych połowów morskich na świecie, zarówno przybrzeżnych, jak i morskich. To naprawdę światowej klasy łowisko, które prawie nie ma sobie równych na półkuli zachodniej.

Na tym obszarze żyją ogromne ilości ryb przynęty, przyciągając obfite zasoby ryb łownych, takich jak marlin, tarpon, mahi-mahi, bonefish, allow, snapper, karmazyna, snook, pstrąg i lucjan żółtoogonowy.

żaglica
(Zdjęcie dzięki uprzejmości Fish Key West – Coolwater II (Key West) i rezerwacja wędkarska)

Podział kluczowych gatunków ryb Largo

Barakuda

Mieszkania są zawsze popularne do łowienia barakud. Barakudy znane są jako „płaski tygrys”. Mają doskonały wzrok, są niezwykle inteligentni i szybko się poruszają. Wypatrują szybkiego ruchu lub uszkodzonych ryb.

Sezony połowowe na Key West różnią się w przypadku wielu gatunków, ale nie tak bardzo w przypadku barakudy. Najlepszą porą na łowienie barakudy w Key West jest prawdopodobnie okres od kwietnia do czerwca. Polecane przynęty na barakudy w Key West to tuby i muchy, które imitują igłę.

Barakudy można znaleźć na mieszkaniach przez cały rok, a szczególnie przypominają piaszczyste łaty na mieszkaniach, gdzie mogą podejść do swojego kamieniołomu.

Amberjack

Amberjack to powszechna gra ryb w kluczach Florydy. Wynoszą one od głębokości piętnastu stóp do ponad 400 stóp wody. Często spotykają ciężką konstrukcję, taką jak duże wraki statków i wierzchowce morskie. Młode osobniki znajdują się wokół płytkich raf i małych przybrzeżnych wraków.

Najgorętsze miesiące na połów bursztynu to marzec i kwiecień. Unikaj zimnych miesięcy. Łowiąc amberjack, będziesz chciał użyć ciężkiego sprzętu wędkarskiego i możesz dla nich spuścić przypon lub głębokie łowienie ryb, używając przynęt takich jak sardynki, chrząszcze, kałamarnice, a nawet głębokie jigi. Marathon Hump to popularne miejsce do łowienia bursztynów.

Niebieski Marlin

Najwięksi wędkarze świata przybyli do Key West, aby spróbować znaleźć nieuchwytnego Marlina. W całej społeczności rybackiej wiadomo, że Key West jest idealnym miejscem do łowienia marlinów.

Kwiecień i maj to najlepsze miesiące na celowanie w Key West marlin. Unikaj późnych letnich miesięcy. Ryby, które najbardziej lubi niebieski marlin, to ryby latające, bonito, makrela hiszpańska, barwena i cero.

Najlepszym miejscem do łowienia marlinów w Key West jest Wall. Jeśli szukasz gigantycznego niebieskiego marlina, skieruj się 20 mil na południe od Key West do ściany. Ta głęboka woda na skraju szelfu kontynentalnego jest jednym z najsłynniejszych łowisk marlinów na świecie.

Praca Praca

Mahi-mahi lub Dolphinfish to jedna z najpopularniejszych ryb sportowych na wodach Florydy, ponieważ są łatwe do złapania i smaczne jako ryby spożywcze.

Szczyt sezonu trwa od kwietnia do czerwca. Poza sezonem jest od stycznia do lutego i od listopada do grudnia. Nie ma zamkniętego sezonu. Najlepszą przynętą do rzucenia jest ballyhoo. Jeśli nie możesz znaleźć ballyhoo, kałamarnica też może zadziałać.

Najlepsze miejsca do wędkowania znajdują się wzdłuż Prądu Zatokowego. Mahi-mahi to ryba pelagiczna, która lubi poruszać się z prądami oceanu w poszukiwaniu kolejnego posiłku.

Czarny Grouper

Ze względu na swój łagodny, pyszny smak i mocny urok, jaki ma jako dziczyzna, Black Grouper jest jednym z najpopularniejszych celów łowienia w obszarze Key West.

Możesz spodziewać się niesamowitych połowów czarnych graników w Key West od maja do października. Unikaj miesięcy zimowych. Dryfując z żywą przynętą, taką jak niebieskie runnery, pinfish i sardynki, to przynęty, których można używać dla lokalnego granika.

Doskonałe miejsce do łowienia graników w Key West znajduje się wokół głównej linii rafy i na pośredniej linii raf od Carysfort do rafy Melasses. Rafy łat w Hawk Channel są również doskonałym miejscem do złapania czarnego granika.

Belona

Snook to jedna z najbardziej poszukiwanych ryb we wszystkich łowiskach przybrzeżnych i backcountry. Można je łowić na żywą przynętę, sztuczne przynęty i latać przez cały rok w Key West i backcountry Lower Florida Keys.

Snooka można łowić przez cały rok w Key West. Czerwiec i lipiec są najlepsze, kiedy temperatura wody rośnie. Najlepsze przynęty do łowienia na snook to krewetki, barwena i szpilki na każdą głębokość wody.

Tarpon

Na pierwszy rzut oka nie można dostać dwóch innych ryb więcej niż te. Tarpon to mistrzowie wagi ciężkiej, którzy potrafią przekroczyć 200 funtów i wiedzą, jak zrzucić swoją wagę.

Najlepszy czas na łowienie dużych tarponów wędrownych w Key West to koniec marca, aż do początku kwietnia.

Przynęty takie jak barwena, pinefish i żywe kraby są podstawą łowienia tarponów. Istnieje duża populacja tarponów wokół mostów kanałowych, portu Toma, mostu Seven Mile Bridge i Long Key. Szukaj ich także w mieszkaniach w pobliżu Islamorada Key.

Makrela królewska

Ta ryba ma gładkie, przypominające torpedę ciało, co czyni ją wyjątkową. Król to doskonała dziczyzna.

Styczeń i luty to najlepsze miesiące na połów makreli królewskiej w Key West. Ballyhoo, blue runners i threadfin to dobre żywe przynęty do łowienia makreli królewskiej, ale możesz też wybrać sardelę w paski lub inną rybę podobną do sardynki.

Makrela królewska występuje zwykle na głębokościach od 50 do 150 stóp, często w pobliżu głębszych wraków i raf.

Najlepsze pory roku i pory na łowienie ryb w Key West

Styczeń: King Makrela & Barracuda łowienie jest najlepsze.

Luty: King Makrela & Barracuda łowienie jest najlepsze.

Marsz: Amberjack, mahi-mahi i blue marlin są najlepszymi gatunkami na cel.

Kwiecień: Amberjack, mahi-mahi i blue marlin są najlepszymi gatunkami na cel.

Może: W tym miesiącu najlepsze jest łowienie graników, bursztynów i tarponów.

Czerwiec: W tym miesiącu najlepsze jest łowienie graników, bursztynów i tarponów.

Lipiec: W tym miesiącu najlepsze jest łowienie graników, barakud, bursztynów i tarponów.

Sierpień: Lucjan, granik i bursztyny są głównymi gatunkami docelowymi w sierpniu.

Wrzesień: Najlepsze łowienie ryb bonefish, snapper, grouper i amberjacks.

Październik: Tuńczyk czarnopłetwy, lucjan, granik i marlin są świetne.

Listopad: Grouper, troć i lucjan oferują najlepszą akcję listopada.

Grudzień: Król makreli, snook i graników jest najlepszy.

złapany lucjan
(Zdjęcie dzięki uprzejmości Reel A Salt Fishing Charters (Key West) i rezerwacja wędkarska)

Średni koszt czarteru w Key West

Średni koszt 4-godzinnych rejsów czarterowych w Key West to 787 USD, 6 godzin to 1061 USD, 8 godzin to 1328 USD, 10 godzin to 1687 USD, a 12 godzin to 2005 USD.

Wymagania licencji Key West Fishing:

Czy wymagana jest licencja wędkarska? Do samodzielnego łowienia w Keys wymagana jest licencja na wędkarstwo morskie, nawet z mostów lub z brzegu. Można je kupić w wielu sklepach z przynętami i sprzętem wędkarskim, online na www.myfwc.com lub dzwoniąc pod bezpłatny numer 1-888-FISH-FLORIDA (888-347-4356).

Aby zapoznać się z pełnym zestawieniem najlepszych czasów na łowienie ryb w Key West, zapoznaj się z tym przewodnikiem. Aby zapoznać się z pełnym zestawieniem kosztów czarterów w Key West, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *