Klasyfikowanie zabawy dla ochrony wód

Biolodzy zajmujący się rybołówstwem starają się zarządzać naszymi zasobami wodnymi w sposób, który zadowoli wszystkich. Wędkarze, żeglarze i inni użytkownicy rekreacyjni mogą cenić różne zastosowania wodne, ale ochrona wód i utrzymanie zdrowych, zrównoważonych populacji i struktury ryb jest najwyższym priorytetem. Wykorzystując dane z próbkowania, takie jak długość, zarządzanie rybołówstwem opiera się nie tylko na tym, jak wygląda obecnie rybołówstwo, ale także na tym, jak będzie w przyszłości w miarę wzrostu tych ryb.

Jedna miara zarządzania rybołówstwem
Oto jak badacz rybołówstwa Donald W. Gabelhouse, Jr. sklasyfikował jakość połowów ze względu na długość:

“Magazyn”: Około 25% rekordowej długości świata dla tego gatunku ryb. Generalnie minimalna wartość rekreacyjna.

“Jakość”: 35% rekordowej długości świata.

„Preferowany”: 50% rekordowej długości świata.

“Niezapomniany”: 60% rekordowej długości świata.

“Trofeum”: 75% rekordowej długości świata.

Istnieją teraz klasyfikacje długości dla każdego gatunku ryb. Na przykład długość sandacza „stock” wynosiłaby około 10 cali, a „trofeum” miałoby 30 cali. „Wysokiej jakości” bas z dużą gębą mieści się w zakresie 12 cali, podczas gdy „zapadający w pamięć” duży gęb miałby 20 cali.

Z naukowego, konserwatorskiego punktu widzenia, rozumiem. Kategorie te pomagają zarządzającym rybołówstwem śledzić jakość i postrzeganą wartość uprawnień do połowów. Jednak jako wędkarz rekreacyjny każda złowiona przeze mnie (lub nawet ZOBACZONA złowiona) była „niezapomniana”. Złapałem nawet ryby, które w warunkach tego dnia mogą kwalifikować się jako „trofea”, nawet jeśli nie zbliżają się one do zmierzonej długości tabeli danych badacza. W rzeczywistości rozpoznaję nawet inną kategorię, którą nazywam „Dinks”, ale nawet te ryby mogą być świetną zabawą.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ochronie wód?


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *