Kilka wskazówek dotyczących wędkowania w Creek, które musisz znać

Chociaż definicje mogą się różnić, strumienie są zazwyczaj mniejsze niż strumienie. Niektórzy mogą nawet wymawiać potok: „cricks”, ale wielki humorystyczny pisarz outdoorowy, Patrick McManus, uważa, że ​​istnieje między nimi wyraźna różnica. Strumienie wydają się być nieskazitelne, podczas gdy on uważa, że ​​„crick” ma bardziej „swobodny, hałaśliwy charakter”. Niezależnie od nazwy, jeśli interesuje Cię łowienie w potokach, należy wziąć pod uwagę kilka wskazówek dotyczących połowów w potokach.

Strumienie są wszędzie, choć mogą nie płynąć przez cały rok. Fantazyjnym określeniem na to jest „efemeryczne”. Niektóre ryby, takie jak samogłowa, głowacze czy klenie potokowe, mogą przetrwać w pozostałych głębszych otworach aż do następnego zlewu. Wiele z tych strumieni jest pomijanych przez wędkarzy i może być przydatnym, zaskakującym źródłem wspaniałej zabawy podczas wędkowania.

Przy wyborze najlepszej przynęty do łowienia z potoku ważne jest, aby zacząć od małego myślenia. Przynęta pod bobberem jest zawsze świetnym sposobem na rozpoczęcie, ale lekka linka, małe haczyki i dyskretna prezentacja mogą być konieczne na tych małych wodach. Gdy zdobędziesz doświadczenie na potoku, możesz stopniowo zwiększać swój sprzęt wędkarski. Strumienie w niektórych stanach są w stanie poradzić sobie z testowaniem ogromnych sumów płaskogłowych, a nawet sezonowych pasiastych basów.

Te same wskazówki dotyczące łowienia z potoków obowiązują również przy wyborze przynęt na potoki. Zacznij od małych przynęt, a następnie stopniowo zwiększaj, gdy nabierzesz pewności siebie. W chłodniejszych strumieniach małe jigi, błystki obrotowe lub małe woblery mogą być przepustką dla pstrąga lub bassa małogębowego. W cieplejszych strumieniach biały bas będzie uderzał w jigi lub małe wahadłówki.

Czy próbowałeś łowić w potoku? Próbowałeś łowić „cricka” McManusa? Niezależnie od tego, czy chodzi o łowienie w głębokich strumieniach, łowienie na bagnach, czy o podstawowe łowienie w strumieniach, jeśli nie, możesz przegapić zabawną okazję do wędkowania. Małe ryby mogą być świetną zabawą, ale możesz być zaskoczony wielkością niektórych ryb, które może pomieścić potok. Tylko upewnij się, że wiesz, gdzie łowić i masz licencję wędkarską, aby lepiej cieszyć się wędkarskim doświadczeniem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *