Kilka ważnych wskazówek dotyczących identyfikacji ryb słodkowodnych

Ważną częścią łowienia ryb jest po prostu wiedza, jakie ryby słodkowodne złowiłeś. Identyfikacja ryb może być trudna w zależności od tego, gdzie łowisz. Ogólnie rzecz biorąc, im większy zbiornik wodny, tym bardziej zróżnicowana społeczność ryb. Staw hodowlany może mieć tylko trzy lub cztery gatunki, podczas gdy system rzeczny może zawierać sto gatunków ryb słodkowodnych. Oto kilka wskazówek dotyczących identyfikacji ryb słodkowodnych.

Kolor ryb może być pomocny, ale nie powinien być jedyną cechą charakterystyczną dla identyfikacji gatunków ryb słodkowodnych. Czynniki siedliskowe, takie jak zmętnienie wody i typ roślinności, mogą wpływać na kolor gatunku. Nazwy ryb również mogą być mylące, ponieważ zielony samogłów może mieć wyraźniejsze niebieskie „skrzela” (operculum) niż bluegill, a czarny crapppie nie może wydawać się ciemniejszy niż biały crapppie.

Najważniejszym podejściem do identyfikacji ryb słodkowodnych jest badanie rzeczywistej anatomii ryb. Nie wszystkie ryby są zbudowane tak samo. Niektóre ryby mają oczywiste cechy wyróżniające, takie jak „wąsy” na każdym sumie. Zwróć także uwagę na inne proporcje, takie jak stosunek długości do wysokości oraz rozmiar i kształt ust i płetw. Na przykład dolna warga suma płaskogłowego będzie wystawała poza górną.

Wiele ryb słodkowodnych ma bardziej subtelne cechy odróżniające. Sprawdź nasze narzędzie do identyfikacji ryb słodkowodnych, aby poznać różne gatunki ryb słodkowodnych i „wykluczyć” dokładny rodzaj ryb słodkowodnych. Na przykład, aby określić, czy jest to biały czy czarny crappie, policz kolce grzbietowe. Czarna crappie ma 7 lub 8 kolców grzbietowych, podczas gdy biała crappie zwykle ma tylko 6. Z praktyką możesz nawet zidentyfikować hybrydy, takie jak krzyżówka sandacza/saugera, saugeye, która wykazuje cechy obu.

Poznanie identyfikacji ryb słodkowodnych pomaga w dzieleniu się podziwem każdego gatunku z innymi wędkarzami, a nawet w rozpoznawaniu gatunków chronionych lub inwazyjnych. Dodatkowo jest to ważne, jeśli chodzi o regulacje. Kiedy odnawiasz swoją licencję wędkarską, odbierz kopię stanowych przepisów wędkarskich. Chociaż nazwy zwyczajowe mogą się różnić w zależności od regionu, należy zwrócić uwagę na nazwy gatunków ryb słodkowodnych wymienionych w tej publikacji, aby uniknąć problemów z przepisami i wiedzieć, gdzie łowić określone rodzaje ryb.

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *