Kilka prostych wskazówek SoCal Surf Fishing na początek

Południowa Kalifornia składa się z 8-10 hrabstw w południowej części tego długiego stanu. Hrabstwa: San Luis Obispo, Santa Barbara, Ventura, Los Angeles, Orange i San Diego graniczą z Oceanem Spokojnym, co oznacza możliwość wspaniałego łowienia ryb SoCal.

Istnieje wiele gatunków ryb, które można złapać podczas łowienia w SoCal, w zależności od siedliska danej lokalizacji (piasek, skała, wodorosty itp.) i punktów dostępu. Podczas surfowania w Kalifornii do najczęstszych gatunków ryb należą: California corbina, halibut kalifornijski, rekin lampart, pręgowany i sandaczowiec surferski oraz krakacz płetwy żółtopłetwy i cętkowany (choć nie należą do tego samego rodzaju). Nazwy pospolite często różnią się i powodują zamieszanie; upewnij się, że przestrzegasz przepisów nazwy uznawanej przez publikacje stanowe fpr California Fishing.

Wskazówka dotycząca wędkarstwa surfingowego, o której należy pamiętać, jest taka, że ​​chociaż każdy standardowy sprzęt wędkarski może działać, najskuteczniejszy sprzęt zwykle obejmuje wędki surfingowe, które mogą osiągnąć 12 stóp. Mają one długi tyłek, dzięki czemu mogą służyć do dalekich rzutów. Masa żyłki i rozmiar obciążnika znacznie się różni, w zależności od warunków surfowania i docelowego gatunku. Wiele rodzajów przynęt sprawdzi się tak długo, jak długo można nimi rzucać. Sprawdź jednak w lokalnym sklepie z przynętami i ustaw swoje zestawy do surfowania z okrągłymi haczykami, aby mieć najlepszą szansę na jakąś akcję.

Aby zaoszczędzić czas przed łowieniem na surfowanie SoCal, poszukaj informacji w Internecie. Na przykład Kalifornijski Departament Ryb i Dzikiej Przyrody ma przydatną interaktywna mapa Kalifornii gdzie można kliknąć na łowisko i dowiedzieć się, jakie gatunki były tam łowione w przeszłości i jakie udogodnienia (rampa, paliwo itp.) są dostępne. Nie zapomnij również sprawdzić wymagań dotyczących licencji na wędkarstwo morskie i zapoznać się z przepisami wędkarskimi!

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *