Kilka najlepszych przyponów do połowu pstrągów na wszystkie pory roku

Pstrąg to jeden z najpopularniejszych gatunków ryb. To zadziorni wojownicy, często zamieszkujący niektóre z naszych najpiękniejszych wód. Łowienie pstrągów może być czasami bardzo trudne, dlatego warto znać szeroką gamę przynęt i zestawów do połowu pstrągów.

Wędkarstwo muchowe na suchą muchę to świetny sposób na rozpoczęcie. „Sucha” mucha to maleńka przynęta, która unosi się lub pływa wysoko w nurcie, by kusić pstrągi żerujące na powierzchni. Oglądanie pstrąga wznoszącego się, by rzucić się na delikatną przynętę, to niesamowita zabawa. Jeśli nie tego chcą pstrągi, stosując najpierw tę metodę i pozostając skrycie, głębsze karmienie pstrąga może nie przeszkadzać i można przejść na inne techniki.

Do żerowania pstrągów bliżej dna muszkarze używają mokrej muchy, takiej jak skacząca po dnie nimfa z koralikami. A do wszystkiego pomiędzy, gdzie jest to dozwolone, pomocne mogą być tandemowe zestawy do połowu pstrągów. Na przykład, druga wyżej jadąca sucha mucha może być przywiązana z przyponem do tej zroszonej nimfy, aby dać pstrągom dwa razy więcej opcji podczas dryfu. Można też odwrócić zestaw pstrągowy, przy czym sucha mucha jest pierwszą przynętą, a nawet działa jako bobber dla mokrej muchy zawiązanej kilka cali poniżej. Efektywna odległość między muchami może się znacznie różnić, ale dobra długość na początek to około 18 cali.

Oczywiście łowienie pstrągów na przynętę może być bardzo produktywne. Istnieje wiele rodzajów pakowanych produktów zanętowych oprócz standardów żywych przynęt, takich jak robaki woskowe, pełzacze nocne i strzeblaki. Regulując kawałek podzielonej wagi śrutu na żyłce, ten prosty przypon pstrągowy jest trudny do pokonania, szczególnie podczas wędkowania dla dzieci. Niektóre zestawy do połowu pstrągów łączą nawet przynętę i przynętę. Ulubiony przez miejscowych przypon pstrągowy to połączenie błystki z suszoną, soloną rybką.

Zestaw do połowu pstrągów może być prosty lub dość złożony, w zależności od sytuacji i zachowania pstrąga. Podczas odnawiania licencji wędkarskiej należy zapoznać się z przepisami, ponieważ niektóre obszary mogą zezwalać na prezentację tylko jednej muchy. Podczas łowienia pstrągów, jeśli dozwolone są przypony muchowe w tandemie, są one świetnym sposobem na zaprezentowanie wielu pstrągów i odkrycie tego, czego chcą.

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *