Kiedy zacząć myśleć o konserwacji silnika łodzi?

Źródło zdjęcia: Paul Murray

Wielu właścicieli łodzi, zwłaszcza na północy, przeszło proces zimowania łodzi. Cóż, nadszedł czas, aby zacząć myśleć o sposobach ograniczenia „odprężania się” łodzi. Konserwacja silnika łodzi przez cały rok będzie łatwiejsza, jeśli zaczniesz wcześnie, wykonując listę kontrolną konserwacji łodzi.

Wiele przykładów listy kontrolnej konserwacji łodzi można znaleźć w Internecie lub jest ona dostarczana z łodzią, aby pomóc w konserwacji silnika łodzi. Ogólnie rzecz biorąc, im większa łódź, tym dłuższa lista kontrolna konserwacji łodzi. Koncentrując się na konserwacji silnika łodzi, bez wchodzenia w szczegóły, pomocne może być zapamiętanie 3 niezbędnych elementów silnika spalinowego: paliwa, ognia i powietrza.

Wymień gaz i płyny

W przypadku paliwa dobrze jest wymienić gaz, a także wszystkie płyny o to chodzi, zwłaszcza jeśli nie usunąłeś przed zimą. Wymień filtr paliwa. Sprawdź przewody paliwowe, szukając pęknięć, a następnie wycofaj ten zacisk, który zwykle jest luźny. Znasz tego.

Sprawdź baterię

W przypadku pożaru zacznij od sprawdzenia akumulatorów. Ile oni mają lat? Nadal trzymasz dobry ładunek? Poszukaj korozji w punktach połączeń i w razie potrzeby wyczyść szczotką drucianą. Kolejna część konserwacji silnika łodzi sprężynowej powinna obejmować sprawdzanie świec zapłonowych. Ich wymiana i upewnienie się, że masz dobrą iskrę, jest znacznie tańsze niż późniejsze wezwanie pomocy nad jeziorem.

Wymień filtr powietrza

Potem jest powietrze. Śmiało i włóż nowy filtr powietrza na wypadek, gdybyś nie pamiętał, kiedy został wymieniony. Podobnie sprawdź węże powietrzne. Przypominam sobie luźny wąż podciśnieniowy, który pewnej wiosny naprawdę ograniczył czas wędkowania.

Ponadto, jeśli się porusza, będzie wymagało smarowania, więc upewnij się, że konserwacja silnika łodzi jest wykonywana prawidłowo. Sprawdź smarowniczki i uszczelkę dolnego zespołu. Usuń podpórkę. Sprawdź, czy nie ma żyłki wędkarskiej lub starych resztek roślinności wodnej. I czy ta zawleczka wymaga wymiany?

Wreszcie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, rozważ zainwestowanie w spłuczkę z silnikiem zaburtowym. Jedynym sposobem, aby upewnić się, że naprawa silnika łodzi jest zakończona, jest sprawdzenie, czy będzie on działał, zanim zjedziesz z powrotem z rampy. To urządzenie podłącza się do węża ogrodowego i utrzymuje niską temperaturę silnika, podczas gdy Ty majstrujesz przy nim na podjeździe.

Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi konserwacji silnika łodzi. Ich lista kontrolna dotycząca konserwacji łodzi Spring niczego nie przeoczy i zapewni dokładne rozmiary i płyny do użycia w przypadku jakichkolwiek problemów z gwarancją. A kiedy pracujemy nad „sprężynowaniem” łodzi, nie zapomnij sprawdzić daty rejestracji łodzi. Niektóre stany sprzedają wieloletnie naklejki, które mogą być przydatne, ale także łatwe do przeoczenia.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *