Kemping i wędkarstwo mogą być bardziej odświeżające niż pobyt w hotelu

Być może zdarzyło ci się to raz lub dwa razy, ale nie pozwolisz, aby to się powtórzyło. Tak, wiesz, o czym mówię… o tych dawnych dniach, kiedy planowałeś rodzinne wakacje, tylko po to, by wrócić z poczuciem, że potrzebujesz drugiego urlopu, aby odpocząć i zregenerować się po „wakacjach”.

wędka-jezioro

Dla wielu są chwile, kiedy krzątanina odpowiada ich okolicznościom lub upodobaniom, biorąc pod uwagę napiętą pracę lub harmonogramy towarzyskie. Jednakże, jeśli jesteś podobny do mnie, możesz mieć „Thoreau-ish” tęskniący za życiem po prostu nad brzegiem własnej osobistej wersji stawu Walden przez co najmniej tydzień lub dwa każdego roku. Kemping i wędkarstwo są dla mnie zdecydowanie bardziej odświeżające niż większość pobytów w hotelach i kolacje poza domem. Jak? Pozwól mi policzyć sposoby!

  • Oddychanie dużą ilością świeżego powietrza. Większość z nas spędza dużo czasu w pomieszczeniach w godzinach pracy, więc po co spędzać jeszcze więcej czasu w pomieszczeniach na wakacjach? Świeże powietrze Udowodniono, że pomaga pokonać stres i zwiększyć poziom szczęścia.

  • Cichy czas na refleksję z dala od telefonów komórkowych i telewizji. Miło jest wiedzieć, że nie zapomniałeś, jak to jest oglądać wspaniałe kolory wschodu lub zachodu słońca zamiast przełączać kanał na pilocie. Natura jest jednym z najlepszych miejsc, w których można „uciec” na nieprzerwane chwile kontemplacji i medytacji.

  • Proste wybory. Nie masz presji konieczności wybierania z menu 50 różnych pozycji, gdy przychodzi czas na obiad. Złap rybę zgodnie z przepisami, doznaj satysfakcjonującego uczucia gotowania własnego połowu przy trzaskającym ognisku, a potem zakończ wieczór jednym z ulubionych deserów wszechczasów miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu na całym świecie — s’mores.

  • Relaksujący dźwięk cykania świerszczy. Wiele hoteli i spa ma płyty CD lub kanały telewizyjne w pokojach, które odtwarzają uspokajające i odprężające dźwięki, takie jak cykanie świerszczy lub fale uderzające o linię brzegową, ale co może być lepszego niż prawdziwy?

Ryan-pike-camping

Czy jesteś w trakcie planowania biwakowania i wypadu na ryby, abyś mógł doświadczyć odświeżających właściwości, jakie natura może wnieść na następną rodzinną wycieczkę? Sprawdź linki do planowania wakacji Take Me Fishing, aby znaleźć przydatne zasoby i pomysły.

Źródło zdjęcia: Ryan Van Dusen


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *