Jockey Club kończy kontrakt na prowadzenie Blenheim Horse Trials

 • THE Jockey Club zakończył umowę na prowadzenie Blenheim Horse Trials na dwa lata przed pięcioletnim kontraktem.

  Impreza w 2022 roku była ostatnim rokiem, w którym brytyjska czterogwiazdkowa grała pod szyldem The Jockey Club, ze względu na „obecny klimat gospodarczy”. Klub dżokejów potwierdzony H&H że w umowie była klauzula o zerwaniu. Wiadomość to cios dla WKKW. Zawodnicy wyrazili silne poparcie dla zaangażowania The Jockey Club w WKKW i możliwości, jakie może on przynieść, zarówno z perspektywy sportowej, jak i biznesowej.  Helen West, dyrektor generalna British Eventing (BE), powiedziała: H&H to „naprawdę smutne”, że organizacja Blenheim nie wyszła dla The Jockey Club.

  „Jesteśmy zaniepokojeni sportem z perspektywy BE, ponieważ jest to kluczowy element” – powiedziała.

  Pani West dodała, że ​​na dziś (wtorek, 8 listopada) zaplanowana jest rozmowa telefoniczna z Royem Coxem, dyrektorem zarządzającym Blenheim Estate.

  „Nie chcę stracić tego jako elementu stałego i rozumiem, że pałac nie chce stracić wydarzenia, chcą go tam mieć” – powiedziała.

  Następnym krokiem byłoby znalezienie kogoś, kto poprowadzi wydarzenie.

  Pani West powiedziała, że ​​najpierw porozmawia z pałacem, aby opracować plan, przed jakimkolwiek procesem przetargowym, zbierając wyrazy zainteresowania lub kontaktując się z tymi, którzy wcześniej wysunęli swoje nazwiska, aby kierować Blenheim. Dodała, że ​​każdy proces przetargowy będzie przejrzysty. Daty zostały już przesłane do kalendarza FEI na rok 2023 i zatwierdzone.

  „Chcemy go zatrzymać i znaleźć na to sposób. Jest wiele opcji do zbadania” – powiedziała, podkreślając wagę wydarzenia.

  „To ważne, jeśli chodzi o drogę do pięciu gwiazdek. W kraju mamy tylko trzy CCI4*-L. Nie wspominając o czempionatach ośmio- i dziewięciolatków, które są kluczowym czterogwiazdkowym krótkim meczem dla tych koni. To dla nas ważny element, dla naszego kalendarza”.

  Cox powiedział, że praca z The Jockey Club była „przyjemnością” w ciągu ostatnich dwóch lat, która „sprzyjała trwałym relacjom, wykraczającym poza samą imprezę”.

  „Chciałbym podziękować wszystkim w The Jockey Club i wszystkim osobom związanym z tym wydarzeniem za ich ciężką pracę, aby po pandemii Blenheim Palace International Horse Trials powróciło do światowej klasy imprezy” – powiedział. „Chociaż jest nam smutno, że się pożegnamy, nie możemy się doczekać wielu międzynarodowych prób koni na terenie posiadłości”.

  Próby koni Oxfordshire były prowadzone przez BE przed The Jockey Club. W sierpniu 2020 r. BE ogłosiło, że nie będzie już organizować wydarzenia, które zostało już odwołane w tym roku z powodu Covid. Powodem podanym w tamtym czasie było to, że zarząd BE dokonał ponownej oceny struktury organizacyjnej imprezy i podjęto decyzję, że BE „skoncentruje się na realizacji sportów podstawowych”.

  W grudniu 2020 r. powiernicy Blenheim Palace ogłosili, że The Jockey Club otrzymał pięcioletni kontrakt jako organizator Blenheim Horse Trials, po przeprowadzeniu konkurencyjnego procesu przetargowego.

  Ian Renton, dyrektor zarządzający Jockey Club Racecourses West, powiedział, że obecny klimat gospodarczy „niestety będzie miał wpływ na nas wszystkich”.

  „Dlatego podjęliśmy trudną decyzję o zakończeniu naszego kontraktu z Blenheim Palace International Horse Trials” – dodał.

  „Jesteśmy dumni, że wyszliśmy na prowadzenie w WKKW w Wielkiej Brytanii, gdy wyszliśmy z pandemii Covid-19 w 2021 roku, ale teraz uważamy, że nadszedł właściwy czas, aby skoncentrować się na naszej podstawowej misji działania na rzecz długoterminowej korzyści brytyjskich wyścigów konnych , a nasze zyski są reinwestowane w ten sport.

  „Idąc dalej, The Jockey Club będzie kontynuował współpracę z szerszym światem jeździeckim. Dzięki Aintree International Equestrian Centre jesteśmy w stanie zaoferować światowej klasy obiekt i będziemy nadal entuzjastycznie wspierać nieocenioną pracę związaną z przekwalifikowaniem koni wyścigowych we wszystkich naszych obiektach.

  „Chciałbym podziękować zespołom z Blenheim Palace i British Eventing za ich wsparcie. To wspaniałe wydarzenie i życzę kolejnym organizatorom wszystkiego najlepszego.”

  Może Cię również zainteresować:

  Regionalny dyrektor zarządzający klubu dżokejowego Ian Renton powiedział, że przyznanie pięcioletniego kontraktu to „naprawdę wielki zaszczyt”

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *