Jest gorąco, gdy jest na wierzchu

Obserwowanie ryb żerujących na powierzchni jest jednym z naprawdę ekscytujących momentów w wędkarstwie i to wyjaśnia, dlaczego w sklepach wędkarskich panuje taki gwar, gdy wędkarze znajdują ryby żerujące na powierzchni. Czasami ryby zbijają przynętę i żerują tak agresywnie, że powierzchnia staje się biała od piany. Innym razem żerują cicho i celowo, czego przykładem jest pstrąg popijający jętkę. Niezależnie od gatunku i sytuacji, większość wędkarzy uważa to za zabawę.

Istnieje wiele przynęt powierzchniowych i reprezentują one dwie szkoły myślenia: imitację i przyciąganie. Niektóre przynęty są niesamowicie podobne do żab, myszy, owadów i ryb. Wpadają w imitację szkoły myślenia.

Inne przynęty są jasne i jaskrawe, a ich kolor i ruch z jakiegoś powodu przyciągają ryby i skłaniają je do brania. Przynęty i mogą być łączone i będą wabić ryby poprzez ich wijące się ruchy. Jeden szczególny rodzaj przynęty, zwany poppersem, ma wklęsły front, który sprawia, że ​​podczas zwijania wciągają wodę, co sugeruje, że przynęta jest uszkodzona.

Inne wersje przynęt mają zwężające się fronty, które powodują, że pływają w warstwie powierzchniowej. Niezależnie od tego, czy są miękkie i giętkie, jak miękki plastikowy Sluggo, który wije się pod wpływem prądu, czy też twarde jak popper od ołówka, my wędkarze mamy do wyboru szeroki wybór opcji, które reprezentują wiele różnych pokarmów znalezionych na lub w pobliżu powierzchnia.

Zobaczyć to uwierzyć, a czasami jesteśmy świadkami niesamowitych widoków. Obserwowanie, jak szczupak zjada kaczątko lub okonia wielkogębowego uderzającego w żabę, to tylko niektóre z nich. Obserwowanie pstrąga popijającego muchę wielkości rzęsy to ćwiczenie cierpliwości i skupienia. Kiedy przynęta wyskakuje z wody, ponieważ fałszywy albacore lub bonito znajduje się tuż poniżej, nasze serca zaczynają bić szybciej. Te sytuacje są wykrzyknikami w dniu, w którym łapiemy to, co widzimy, i te sytuacje sprawiają, że nasz dzień jest naprawdę wyjątkowy.

Jedna ważna wskazówka, którą poleciłbym podczas używania przynęt tonowych, dotyczy odpowiedniego zestawu haczyków. Kiedy ryba poderwie się na twojej przynęcie, oprzyj się pokusie natychmiastowego zacięcia haczyka. Zwykle jednak zdarza się, że wyciągasz przynętę z jego ust. Możesz zwiększyć liczbę połączeń, czekając na chwilę. Pozwól rybie zamknąć pysk i przepuścić trochę wody przez skrzela, zanim zakręcisz i zarzucisz haczyk. Wiem, że ciężko jest być cierpliwym, ale jeśli tak, to twoje żelazko się połączy i będzie Fish On!

To powiedziawszy, nie ma nic bardziej ekscytującego niż obserwowanie, jak ryba przechodzi przez mechanikę karmienia, szczególnie jeśli kończy się na końcu twojej żyłki.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing Fundacji Recreational Boating and Fishing. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *