Jeśli pływa… Można go złapać na muchę

Ludzie często myślą, że wędkarstwo muchowe jest tylko dla pstrągów w dziewiczych górskich potokach. Wielu ludziom przychodzi na myśl obraz Brada Pitta w filmie „Rzeka biegnie przez to”, gdy ktoś wspomina wędkowanie na muchówkę. Ale co, jeśli mieszkasz na farmie na preriach lub w sercu dużego miasta i jesteś setki mil od opadającej górskiej wody wypełnionej rosnącymi pstrągami?

Nie martwić się. Prawda jest taka, że ​​za pomocą muchy można złowić prawie każdy gatunek ryb na dowolnym akwenie. Wystarczy poprosić rybaków, takich jak Jeff Currier, który podróżował po świecie, aby złowić na muchówkę ponad 300 różnych gatunków ryb. Zdumiewający!

Możesz nie być w stanie podróżować po świecie w poszukiwaniu ryb, ale istnieje wiele okazji do polowania na różne gatunki w pobliżu domu. Bez względu na to, gdzie pracujesz, mieszkasz czy bawisz się, możliwości wędki muchowej są nieograniczone.

Jeśli nie mieszkasz w pobliżu ładnego, czystego strumienia, w którym jest pstrąg tęczowy, potokowy lub potokowy, gdzie indziej możesz znaleźć ryby? Czy przez Twoje miasto przepływa wolno płynąca, błotnista rzeka? Czy w twoim lokalnym parku jest mały staw otoczony ogonami kota i liśćmi lilii? Co powiesz na pobliski zbiornik wodny, po którym ludzie pływają łodzią i jeżdżą na nartach wodnych? Mieszkasz na wybrzeżu, gdzie wysokie fale rozbijają się o skały linii brzegowej? Są bardzo duże szanse, że w tych wodach znajdują się ryby. Od 1 funta błękitnoskrzeli do 5 funtów basa lub 10 funtów szczupaka do 50 funtów tarponu, użyj swojego sprzętu muchowego, aby znaleźć się twarzą w twarz z nowymi i ekscytującymi gatunkami. Oto kilka opcji, które poszerzą Twoje doświadczenie wędkarstwa muchowego.

Ta powolna, brązowawo wyglądająca rzeka w środku twojego miasta prawie na pewno zawiera ryby. Dość często te rzeki są uważane za „brudne” ze względu na swój kolor. Ale często wyglądają tak tylko z powodu wszystkich osadów, które niosą i faktycznie są zdrowymi zbiornikami wodnymi, tętniącymi życiem. Bass, zarówno wielkogębowy, jak i małogębowy, może żyć w tych rzekach. W wodach tego typu występują również szczupaki, sandacze, sumy i karpie. Fajną rzeczą w takich rzekach jest to, że nie są zbyt mocno łowione, więc są świetnym miejscem do znalezienia samotności i łowienia ryb w tym samym czasie.

WSKAZÓWKA 1: Użyj cięższej wędki muchowej (waga 7 lub 8)

W przypadku tych gatunków używaj cięższej wędki muchowej (o wadze 7 lub 8) i rzucaj większe muchy, takie jak wzory Clouser. Czy w twoim sąsiednim parku jest staw? Stawy miejskie mogą pomieścić szeroką gamę ryb. Panfish to ogólna grupa małych ryb, które są bardzo powszechne w małych zbiornikach wodnych. Są świetnymi muchówkami, ponieważ występują w dużych ilościach i są stosunkowo łatwe do złapania. Jest to idealny gatunek dla początkujących i świetne miejsce do zaangażowania dzieci w wędkarstwo muchowe. Dość często panfishe współistnieją w stawach z jednym lub obydwoma gatunkami basów i prawdopodobnie można tam również znaleźć karpia. Jedną z zalet tego typu stawów jest to, że zwykle można je łowić z brzegu.

WSKAZÓWKA 2: Użyj wędki o wadze 4 lub 5 i rzucaj małe popery

Użyj wędki z ciężarkami 4 lub 5 i rzucaj małe popery, miękkie, czesane mokre muchy lub wzory pijawek pod wskaźnikiem, aby spędzić wspaniały dzień na tych stawach. Innym często pomijanym miejscem do latania ryb jest lokalny zbiornik wodny. Uruchom wybrany statek wodny — na przykład małą łódkę, kajak lub spławik — i przygotuj się do łowienia ryb. Większe zbiorniki wodne, takie jak ten, mają tendencję do przechowywania wielu gatunków, i to dużych. Na płyciznach szukaj szczupaków północnych i karpi, a głębsze wody na pstrągi jeziorne i sandacze. Możliwy jest również bas, który można znaleźć w całym zbiorniku.

WSKAZÓWKA 3: Używaj cięższego sprzętu (waga 7 lub 8)

Do łowienia na głębokich wodach używaj cięższego sprzętu (o wadze 7 lub 8) i tonącej lub tonącej żyłki i wzorów minnow. Użyj pływającej żyłki do łowienia na płyciznach i popperów, aby uzyskać ekscytujące uderzenia w górę. Czy jesteś blisko oceanu? Czy w pobliżu jest dostęp? Przy takiej ilości wody można się założyć, że będzie dużo ryb. Jeśli znajdziesz obszar ze skalistymi wychodniami, na których możesz stanąć, lub cichy odcinek plaży, przygotuj się na kontakt z kilkoma wspaniałymi rybami. Gatunki słonowodne różnią się znacznie w zależności od wybrzeża, na którym się znajdujesz i nie ma nic lepszego niż suspensa stojąca w wodzie i zastanawiająca się, jaki gatunek właśnie uciekł z twoją muchą!

WSKAZÓWKA 4: użyj 8 wzorców obciążenia i oszustwa

Teraz wiesz, że wspaniałe wędkarstwo muchowe można łowić blisko domu i większość gatunków można złapać na muchę. Jeśli nadal nie masz pewności, gdzie znaleźć ryby w swojej okolicy, spróbuj sprawdzić w lokalnym sklepie ze sprzętem lub muchami lub w klubie. Ich eksperci z przyjemnością wskażą Ci właściwy kierunek. Możesz również uzyskać dostęp do takemefishing.org Mapa miejsc do ryb. Ten wspaniały zasób pomoże Ci wyszukać miejsca do wędkowania w Twojej okolicy w dowolnym miejscu w USA

I idź, kiedy tylko możesz. Korzyści płynące z przebywania na wodzie są z lub bez wyładunku ryby. Więc chwyć swój sprzęt, idź tam i pamiętaj. . . jeśli pływa, możesz go złapać w locie!

Z miłości do much sprawdź stronę Superfly:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *