Jesienne ulubione

Jesień to czas przejściowy na północnym wschodzie. Niektóre stany zamykają określone obszary, gdy rozpoczyna się sezon polowań, co może pokrzyżować plany rybaków. Oto kilka miejsc, w których możesz łowić ryby na dobrym poziomie, zanim lód się uformuje, i możesz wyciągnąć swoje tip-upy, świdry i szanty.

Nowy Jork

Rzeka Salmon w rejonie Pulaski płynie około 15 mil od Lighthouse Hill Reservoir w Altmar w stanie Nowy Jork do miejsca, w którym wpada do jeziora Ontario w Port Ontario. Wędkarze przez cały rok znajdują różnorodne łososie, pstrągi i tęczówki. Większość tych ryb przenosi się z jeziora Ontario do rzeki na tarło, a znajdziesz tu łososia Chinook, łososia Coho, łososia stalowego, łososia atlantyckiego i pstrąga potokowego. Łosoś zaczął biegać w okolicach Święta Pracy i będzie trwał do listopada, kiedy sezon tarła dobiegnie końca. Z drugiej strony Steelhead wpływają do rzeki w listopadzie i grudniu, więc są największym remisem. Istnieje wiele hoteli, moteli, sklepów wędkarskich i usług przewodników, więc sprawdź Departament Ochrony Środowiska Stanu Nowy Jork szczegóły na stronie internetowej.

Vermont

Sezon na pstrągi i łososie śródlądowe kończy się 31 października 2013 r., ale połowy basów wielkogębowych i małogębowych są otwarte do 30 listopada. Chuck Kashner z Wyprawy wędkarskie Vermont zaleca wędkarzom udanie się nad jezioro Champlain w celu połowu znakomitych szczupaków północnych, pstrągów jeziorowych i basów małogębowych. „O tej porze roku jezioro się przewróciło i drapieżniki są na żerowisku. W przypadku stynek i żon na powierzchni występuje ogromna aktywność powierzchniowa, zwłaszcza że następuje to po ich tarle i zanim ucichną zimą. Ryby w miejscach, w których niektóre strumienie wpadają do jeziora; doskonałe wybory to zbieg jeziora z Winooski, Otter Creek i Lewis Creek. Zatoka Arnolda to dobre miejsce do łowienia pstrągów jeziorowych na powierzchni i jest dobrym wyborem, jeśli chcesz łowić te ryby zamiast trollingu. www.vermont.org

New Hampshire

Rybacy przybrzeżni mogą być zdziwieni, że migracja basu pręgowanego i błękitnopłetwego dobiegła końca, ale jeśli chcesz wybrać jeden gatunek do połowu w New Hampshire, powinien to być łosoś atlantycki. Niedawne zamknięcie rzeki Merrimack w ramach Programu odbudowy łososia oznacza, że ​​w miejscach we Franklin i Bristolu do rzeki zostanie zarybionych dwa razy więcej ryb niż zwykle. Łososie są zarybiane poniżej tamy Eastman Falls we Franklin i przy tamie Ayers Island w Bristolu. Będziesz potrzebować zezwolenia na hodowlę łososia za 11 USD od agencji New Hampshire State Fish and Wildlife. Ryby złowione między 1 października a 31 marca muszą zostać wypuszczone. Są miejsca do latania i wirowania, więc wybierz czas, gdy poziom wody jest niski i idź.


Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing Fundacji Recreational Boating and Fishing. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *