Jesienne łowienie muskie w Minnesocie może być najlepsze w roku

Kiedy temperatura spada, najpoważniejsi wędkarze muszkellungów w Minnesocie zacierają ręce w ciepłym oczekiwaniu.

Jest to również coś, co warto rozważyć.

To dlatego, że październik i listopad są uważane za najlepsze miesiące na złapanie rekordu stanu Minnesota lub 50-calowego lub dłuższego muskie. Tak, kiedy większość wędkarzy zimuje, ich łodzie piżmowe aktywnie żerują przed zimą i często są najcięższe, jakie miały przez cały rok.

I gryzą.

Na przykład w 2015 roku w niespełna miesiąc wędkarze nad jeziorem Mille Lacs złowili dwie niesamowite ryby. W wigilię Dziękczynienia Dominic Hoyos z Stillwater w Minneści złowił 30-calowe muskie o obwodzie szacowanym na 61 funtów.

Muskellunge Hoyos jest uważany za największą rybę, jaką kiedykolwiek złowiono na Mille Lacs. Szacuje się, że jest o siedem funtów cięższy od rekordowego muskie i trzy funty cięższy od certyfikowanego muskie z rekordem świata, ważącego 58 funtów złowionego w Michigan w październiku 2013 roku.

Pod koniec sezonu łowienie muskie to nie piknik. Mroźne temperatury. Zimne ręce. Brzydkie białe czapki. Oblodzone wędki i kołowrotki. To wszystko i wiele więcej czeka na tych, którzy tęsknią za pełnią księżyca tej jesieni, która przypada na 25 października i 22 listopada, w Święto Dziękczynienia.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Toby’ego Kvalvoga z Leisure Outdoor Adventures

Jeśli spróbujesz łowić muskie w późnym sezonie przed zamknięciem 2 grudnia, kilka rzeczy do rozważenia:

  1. Niektóre jeziora, takie jak Mille Lacs, nie „obrócą się” w październiku ze względu na stosunkowo płytką głębokość. Ale dla tych, którzy to robią, rozważ łowienie przed lub po corocznym mieszaniu chłodniejszej i cieplejszej wody i tymczasowego zmętnienia.
  2. Jak zawsze eksperymentuj z prezentacjami. Niektórzy wędkarze lubią pracować na jerkbaitach powoli na krawędziach chwastów. Inni lubią jigować na duże przynęty z miękkiego plastiku. Inną popularną opcją jest duża rybka z przyssawką przymocowana do zestawu do szybkiego uderzenia. Podobnie jest z trollingiem chyboczącym się woblerem z małą prędkością. Cała praca. Inne opcje też. Wybierz prezentację, co do której czujesz się pewnie.
  3. Przygotuj się na pogodę i nieoczekiwane. Wędkowanie na wodach otwartych pod koniec sezonu może być bardzo satysfakcjonujące, ale ryzyko jest również wyższe. O tej porze roku pozostawanie suchym jest ważne, więc spakuj dodatkowy sprzęt na wypadek deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu lub deszczu z fal.

Dowiedz się więcej o tym, gdzie możesz łowić ryby w Minnesocie. Zanim zaplanujesz kolejną wyprawę wędkarską na muskie, zdobądź licencję wędkarską MN.


Może ci się spodobać również

CB Bylander

CB Bylander

CB Bylander jest wieloletnim wędkarzem z Minnesoty, który ma duże doświadczenie wędkarskie w całym stanie. Jest byłym redaktorem terenowym magazynu outdoorowego, redaktorem plenerowym gazet codziennych i specjalistą ds. komunikacji w Departamencie Zasobów Naturalnych.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *