Jesienne łowienie flądry na wybrzeżu Teksasu

Gdy temperatura spada, a pogoda się poprawia, wędkarze udają się na wybrzeże Teksasu na coroczny „bieg na flądrę”. Flądra zazwyczaj migruje z zatok do Zatoki Meksykańskiej po pierwszym zimnym froncie roku, kiedy temperatura wody spada. To sprawia, że ​​listopad i grudzień to idealny czas na namierzenie flądry.

Jedną z najpopularniejszych metod łowienia flądry jest łowienie na koncert, ale można je również bez problemu zabrać na tradycyjną wędkę i kołowrotek. Gig przypomina włócznię i ma długi trzonek oraz szpiczasty koniec, który można wykorzystać do nabijania ryby w płytkiej wodzie. Flądra preferuje płytką wodę, gdzie mogą ukryć się na piaszczystym dnie. Łowienie flądry to świetna opcja dla wędkarzy, którzy nie chcą zapuszczać się zbyt daleko w Zatokę na pyszny posiłek.

Flądrę można znaleźć we wszystkich systemach zatok w Teksasie od jeziora Sabine do Dolnej Laguna Madre. Niektórzy wędkarze wolą łowić w nocy, gdzie mogą brodzić w wodzie przy pomocy lampionów. Ale wybór należy do Ciebie!

Zanim wyruszysz, pamiętaj o specjalnym zasady i przepisy dotyczące storni o tej porze roku:

  1. Od 1 listopada do 14 grudnia limit bagażu wynosi 2 ryby na osobę dziennie
  2. W listopadzie do łowienia flądry można używać TYLKO wędki i kołowrotka
  3. Od 1 grudnia do 14 grudnia możesz korzystać z dowolnego legalnego urządzenia, w tym z koncertu

Nie zapomnij kupić licencji wędkarskiej TX przed planowaniem następnej wyprawy wędkarskiej tej jesieni.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *