Jeden z najłatwiejszych i najzdrowszych przepisów na świeże ryby

Jeśli szukałeś wskazówek, jak przyrządzić świeżą rybę w najzdrowszy możliwy sposób, nie szukaj dalej. Jednym z najłatwiejszych, najsmaczniejszych i najzdrowszych sposobów przygotowania ryb jest gotowanie filetów na parze wewnątrz liścia bananowca. Liście bananowca tworzą doskonałe naturalne „woreczki do gotowania”, które pomagają zachować smaki i wilgoć ryby (bez potrzeby stosowania oleju lub masła) i można je znaleźć na większości rynków Ameryki Łacińskiej lub Azji.

W tym przepisie sugeruje się użycie filetów z lucjana mangrowego lub lucjana żółtego, ponieważ są to łagodne ryby o przyjemnym, lekkim smaku; jednak każdy filet z białej ryby będzie odpowiedni. Tylko upewnij się, że trzymasz ryby tylko w legalnych rozmiarach i limitach worków, jeśli planujesz samodzielnie łowić ryby.

Przed podaniem możesz również posypać rybę domowym pesto, aby dodać jej smaku. Instrukcje dotyczące łatwego posypania pesto znajdują się również poniżej. Smacznego!


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *