Jakie dno lubisz?

Istnieje paradoks strategii z wieloma GITARA BASOWA wędkarze turniejowi. Łowiąc w rzekach, wędkarze często rywalizują o obszary rozlewiska pozbawione prądu. Kiedy turniej odbywa się w jeziorach/zbiornikach, nie mogą się doczekać, aż pojawi się prąd, aby włączyć branie.

Miękkie dno

SoftBottomE.jpg

Z góry rzeka Allegheny może wyglądać tak samo, ale w odległości około mili mogę znaleźć obszary, w których dominują muł, żwir, skały lub głazy. Prąd przesuwa drobne cząstki mułu w dół rzeki i osadza je w wolniejszych, chronionych obszarach. Ze względu na zawarte w nim składniki odżywcze, ogólnie rzecz biorąc, im więcej mułu, tym bardziej produktywne jest rybołówstwo. Roślinność często jest wskaźnikiem tych mulistych, miękkich obszarów dna.

Jednak nadmierny muł z odpływu zakłóca tarło, komplikuje poziom tlenu i pokrywa wrażliwe skrzela. Należy wziąć pod uwagę zmiany sezonowe. Bassy i szczupaki uwielbiają obszary roślinności z miękkim dnem, dopóki latem nie będą narażone na zbyt ciepłą wodę. Sumy i karpie są bardziej tolerancyjne na warunki muliste i mniej wzrokowo zależne od żerowania.

Jeśli upuścisz przynętę na miękkie dno, może ona po prostu zniknąć w błocie. Zamiast tego spróbuj tak ustawić, aby przynęta się zawiesiła. Użyj pływającej główki jigowej lub dropshota, aby ulepszyć swoją prezentację. Czy kiedykolwiek jechałeś zakurzoną wiejską drogą? Ciągnięcie miękkiego dna przyponem z gumowym robakiem Carolina rig może wzniecić zbyt dużą zasłonę dymną, aby uzyskać trafienie, więc lepiej zawiesić przynętę.

Twarde dno, nawet jeśli ma mniej składników odżywczych, oznacza nierówną powierzchnię, w przeciwieństwie do „płaszczyzny” osiadłego mułu. Dzięki zróżnicowaniu wielkości skał, raki i rybki mają schronienie. Może również występować wyższa zawartość tlenu i lepsza widoczność dla ryb bardziej zorientowanych na wzrok.

Twarde dno

HardBottomE.jpg

„Kto nie chciałby mieć twardego dna?” pyta Bassmaster Elite Tommy Biffle. „Zawsze szukam gdzieś skały”. W rzeczywistości opracował nawet obrotowy przyrząd dla jego ukochanych obszarów twardego dna.

Po czym poznać, że dno jest twarde czy miękkie? Przy odrobinie praktyki wędkarz może stwierdzić po wyczuciu przynęty, co tam jest. Jeśli pływasz łodzią na głębokości mniejszej niż 8 stóp, włóż wędkę w dół i zobacz, co czujesz. Czy bąbelkuje lub uwalnia szkodliwy, beztlenowy gaz? Twój sukces w tej dziedzinie będzie zależał od pory roku i tego, co próbujesz złapać.

Czasami tym słodkim punktem jest obszar przejściowy lub krawędź. Następnym razem, gdy naprawdę złowisz rybę, sprawdź skład podłoża dennego. Kiedy musisz przenieść się w inne miejsce, poszukaj podobnej mieszanki kamieni, żwiru i mułu i po prostu możesz je znaleźć ponownie.


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *