„Jaki rodzaj ryb najbardziej lubisz jeść?”

Kiedy 105-letni „wujek” mojej żony dowiedział się, że została przyjęta na studia podyplomowe na Uniwersytecie Stanowym Iowa w dziedzinie rybołówstwa, podzielił się tymi mądrymi słowami: „Wolę kanapkę rybną z McDonalda niż kanapkę z rybą z Burger Kinga. Myślę, że to bułka.

Kiedy ludzie dowiadują się, że jestem rybakiem, często pytają, jaka jest moja ulubiona ryba. Chociaż głównie łowię i wypuszczam, lubię jeść ryby i próbowałem wielu gatunków. Tylko słodka woda opcje ryb sprawiają, że trudno jest odpowiedzieć. Jak wybrać między walleye, crappie i sumem? A potem jest smaczna słona woda opcje mahi-mahi, lucjan, ono, łosoś, halibut (mógłbym tak długo wymieniać).

Szczerze mówiąc, o ile jest odpowiednio przygotowanywszystko jest dobre. Grillowane, wędzone, smażone, pieczone, nawet surowe sashimi. Gotowanie pysznego posiłku rybnego może być tak proste, jak oczyszczenie świeżego pstrąga, a następnie zawinięcie go w folię aluminiową z odrobiną cytryny i masła na kilka minut na małej kuchence kempingowej.

Jeśli szukasz więcej przepisów do naśladowania, możesz spróbować tego od autora, Keitha „Catfisha” Suttona.

„Wlej butelkę ostrego sosu z Luizjany do pół galona mleka. Zamieszać. Namocz wszystkie sumy w tej mieszance na godzinę lub dwie, a następnie panieruj w sezonowanej mące kukurydzianej i smaż na głębokim tłuszczu w oleju arachidowym podgrzanym do 365 stopni. Ryba jest gotowa, gdy można ją łatwo rozbić widelcem. Nie rozgotowuj, bo nie będzie tak dobre”.

Ale gdybym miał wybrać jedno ulubione danie rybne, to chyba byłby to kotlet mojego taty. Chociaż nie był zbyt dobrym kucharzem poza smażeniem jajek, z jakiegoś powodu jego specjalnością były filety z crappie. Brak pisemnego przepisu, więc zmieniał się w zależności od jego nastroju i tego, co mógł znaleźć w stojaku na przyprawy.

Jaka jest twoja ulubiona ryba do jedzenia?


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *