“Jaki jest Twój ulubiony kolor?”

Nowe kredki były jednymi z moich ulubionych przyborów szkolnych. Ale zaryzykuję stwierdzenie, że nawet mega opakowanie kredek nie ma takiej gamy kolorystycznej jak przynęty wędkarskie. Trudno mi odpowiedzieć na to powszechne dziecko rozpoczynające rozmowę, być może dlatego, że łowię ryby.

Nie tak dawno temu przynęty były pakowane po prostu jako „fioletowe” lub „srebrno-czarne”. Jednak ze względu na innowacyjność wędkarzy i producentów przynęt, podstawowe kolory, takie jak „żółty”, ostatecznie uznano za niewystarczająco specyficzne. Teraz „chartreuse” jest dobrze ugruntowane w standardowym słownictwie wędkarzy. Co roku pojawiają się nowe kolory (lub ich kombinacje). Na ICAST Gary Yamamoto wydał „Mowed Grass” i Missile Baits, „Green Pumpkin Flash”.

Wiele kolorów nosi nazwy naturalnych pokarmów dla ryb, takich jak: „Gizzard Shad”, „Crayfish” i „Tennessee Shad”. Niektórym kolorom nadano nazwy oparte na produktach żywnościowych dla ludzi. „Arbuz”, „Guma balonowa”, „Sól i pieprz” i „Key Lime Pie” to dobre przykłady. Są też kolory przynęt, które w mniejszym stopniu odzwierciedlają rzeczywistą postrzeganą długość fali. „Cell Mate”, „Easy Money” i „Spotted Mess” to intrygujące nazwy, ale nie mam pojęcia, jaki kolor.

Niektóre kolory przynęt są jasne, aby przyciągnąć uwagę, nawet w poplamionej, mętnej wodzie. Inne są prawie całkowicie zakamuflowane w roślinności wodnej, ale ten naturalny wygląd może być właśnie tym, czego szukają drapieżniki.

Wędkarz powinien mieć duży wybór kolorów. „Właściwy” kolor zależy od warunków, takich jak przejrzystość wody, głębokość, intensywność światła, temperatura lub lokalna zdobycz. Zależy też od nastawienia wędkarza. Musisz wierzyć w to, co rzucasz, ale także być przygotowanym na spróbowanie czegoś nowego.

Pamiętaj: fakt, że ostatnim razem „Confused Tomato” został rozbity, nie oznacza, że ​​„Electric Chicken” nie jest dzisiejszą specjalnością.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *