jaki jest kształt Twojego statku?

Początek sezonu wędkarskiego był fantastyczny i wielu z nas spędzało dużo czasu na wodzie. Czasami łapaliśmy jedną lub dwie, innym razem kilka, a potem były te pamiętne dni, kiedy je wbijaliśmy. Ale teraz intensywne letnie upały ochłodziły kąsek, więc nadszedł czas na małą konserwację łodzi w sezonie.

Lista kontrolna połowy sezonu wędkarskiego:

1. Rolki i prycze. Rozpryskiwanie i ciągnięcie dobrze wykorzystuje rolki i koje. Zanurzenie w wodzie, zwłaszcza słonej, powoduje rdzę i korozję. Nasmaruj rolki, aby swobodnie się obracały podczas załadunku/wyładunku. Sprawdź również materiał na pryczach. Jeśli masz rozdarcia lub dziury, wymień je, więc podczas holu twój kadłub ma miękkie lądowanie.

2. Modyfikacje silnika. Po 100 godzinach pracy wymień świece zapłonowe, smar dolnego zespołu, pompę wodną i olej silnikowy do 4-suwów. Sprawdź złączki pod kątem korozji i ponownie nasmaruj linkę sterową.

3. Łożyska przyczepy do łodzi. Piasty należy ponownie smarować po każdych kilku uruchomieniach. Czasami zapominamy, ponieważ jesteśmy podekscytowani, aby wejść do wody, więc sprawdź, czy nie wymagają wymiany.

4. Światła przyczepy łodzi. Światła hamowania, kierunkowskazy i światła do jazdy są często używane, więc sprawdź, czy działają. Wymień w razie potrzeby. W tym czasie wyczyść i nasmaruj uprzęże, ponieważ również mogą ulec korozji.
5. Opony do przyczep łodzi. Wilgoć i słońce powodują rozpad gumy. Poszukaj pęknięć, sprawdź bieżniki i oceń równomierne zużycie. Ogólna zasada jest taka, że ​​średni okres użytkowania opon do przyczep podłodziowych wynosi 3-5 lat. Jeśli je wymienisz, pokryj ucha pastą przeciwzatarciową hydraulika. Uszy łatwo odpadają, gdy musisz zmienić mieszkanie.

6. Połączenia dla radia, GPS i chartplotterów. Połączenia łatwo korodują, ale szybka zmiana zapewnia prawidłowe działanie sprzętu zabezpieczającego łodzi i elektroniki wędkarskiej.

7. Węże paliwowe. Zmiany nasłonecznienia i temperatury powodują psucie się przewodów paliwowych. Zmień je, zanim pękną i spowodują duże problemy.

Wykonanie wszystkich przeglądów i wymian łodzi zajmie prawdopodobnie większą część dnia, ale to dobrze wykorzystany czas. Oznacza to, że wrócisz na wodę, gdy branie wzrośnie w drugiej połowie sezonu wędkarskiego. Nie zostaniesz odsunięty na bok podczas cussin’ i frajdy.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *