Jak zrozumienie pływów i łowienia ryb może pomóc w łowieniu okonia

Przypływ to wahania poziomu morza wzdłuż brzegu. Zwykle są dwa przypływy i dwa odpływy każdego dnia. To przewidywalne zjawisko występuje z powodu przyciągania grawitacyjnego Księżyca i Słońca. Zrozumienie pływów i połowów w każdym obszarze ma ogromne znaczenie.

Ryby morskie nie są jedynymi rybami dotkniętymi pływami. Estuaria to obszary, w których mieszają się wody słodkie i słone. Ucząc się odczytywać pływy dla wędkarzy, śledziłem profesjonalne turnieje basowe, w których czasami odbywają się wydarzenia w obszarach wpływów pływowych, takich jak Rzeka Delaware w pobliżu Filadelfii, Pensylwanii i Delta Kalifornii w pobliżu Stockton w Kalifornii.

Jeśli jesteś na wakacjach, a czas na łowienie ryb wzdłuż wybrzeża jest ograniczony, zechcesz porównać połowy podczas odpływu i przypływu. Czy jedno jest lepsze od drugiego? Odpowiedź, podobnie jak w przypadku większości połowów, brzmi „to zależy”. Podczas imprezy Virginia River Bassmaster akcja miała miejsce podczas odpływu. Jednak przypływ był najlepszym łowieniem w turnieju Sacramento River.

Przypływ wypycha słoną wodę w jej górne partie. Ryby mogą gonić ofiary, takie jak kraby, a nawet ptaki, w płytkie, być może podmokłe obszary, które mogły być suche kilka godzin wcześniej. Odpływ ściąga wszystko, co woda może zabrać z powrotem do morza, często ofiary.

Zrozumienie pływów i połowów oraz tego, w jaki sposób prąd i kierunek są kluczem do sukcesu połowów, ma kluczowe znaczenie. Tidal bass wie, że fala się odwróci i wykorzysta sytuację. Wędkarze w stanach śródlądowych doświadczają tego karmienia „włącz” w zbiornikach, gdy woda jest okresowo uwalniana poniżej zapory. Karmniki oportunistyczne ustawiają się w pobliżu ujścia potoków podczas odpływu i pozwalają wodzie dostarczać do nich pożywienie. Bass użyje dowolnej struktury, aby ustawić się w obszarach, które oszczędzają energię i tworzyć punkty zasadzki.

Czas jest ważny dla zrozumienia pływów i łowienia ryb. Możesz łowić ryby w dowolnym momencie, ale zwracaj uwagę na aktualny kierunek i wiedz, że zmieni się on w przewidywalnym czasie i że być może będziesz musiał zmienić pozycję, aby jak najlepiej wykorzystać zjawisko pływów. Zapoznaj się z wykresami pływów. Można je znaleźć w Internecie lub jeszcze lepiej, gdy otrzymasz licencję wędkarską, kup ją w lokalnym sklepie z przynętami, gdzie właściciel może udzielić najlepszych porad, gdzie i kiedy być.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *