Jak złapać Crappie

Crappie, wyraźnie nakrapiana ryba słodkowodna, jest bardzo cenionym i popularnym celem wielu wędkarzy. Nie ze względu na agresywne uderzenia („czekaj, czy to było ugryzienie?”) lub potężne biegi i umiejętność skakania (crappie często po prostu leżą na boku i pozwalają na zwijanie ich po powierzchni). To właśnie perspektywa talerza smażonego crappie trzyma wielu wędkarzy na wodzie. A kiedy złapiesz jednego, zwykle możesz złapać wystarczająco dużo, by „bałaganić”. Jeśli chcesz nauczyć się łowić ryby, szczególnie Crappies postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

3 wskazówki dotyczące łowienia na Crappie

1. Crappie love Stosy pędzli

Crappie uwielbiają zanurzone drewno i stosy szczotek. Te ryby trzymają się mocno siedliska i mogą nie zapuszczać się daleko, więc będziesz musiał zaryzykować zaczepienie lub dwa i dostać się tam.

2. Użyj Minnows jako przynęty

Będą łowić dobre przynęty typu crappie, takie jak maleńkie jigi, wahadłówki, a nawet woblery, ale poważny łowca crappie nie wskazuje łodzi na stertę zarośli bez wiadra grubasów lub małych złotych błyszczaków.

3. Dodaj Bobbery do swojej linii

Głębokość ma kluczowe znaczenie. Crappie często zawiesza się na pewnej głębokości. Kiedy ją złapiesz, zwróć szczególną uwagę na głębokość i szybko sprowadź kolejną rybkę do tego punktu. Pomocne będą ślizgacze, szczególnie w przypadku rzutów i głębokich stref docelowych.

Rzadko celuję w crappie, ale czasami znajduję je podczas łowienia okoni. Upewniam się, że zapisuję porę roku, lokalizację, przynętę itp. na wypadek, gdyby następna wycieczka była crappie tripem. Crapies mają skłonność do karłowatości i mogą być wyzwaniem w zarządzaniu. Pamiętaj, aby sprawdzić przepisy w swoim stanie, ponieważ rozmiary i ilości zbiorów mogą ulec zmianie.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *