Jak zawiązać węzeł altany

Cześć fani wędkarstwa, tu Debbie Hanson z takemefishing.org. Więc nauczyłeś się dużo o wędkarstwie muchowym i jesteś podekscytowany, że możesz wyjść do lokalnego jeziora lub stawu w pobliżu i złapać trochę błękitnoskrzeli lub basu na wędkę muchową. Ale jaka jest pierwsza rzecz, którą musisz zrobić, gdy masz zupełnie nowy kołowrotek muchowy?

Cóż, będziesz musiał zawiązać plecionkę sznura muchowego do kołowrotka muchowego, a do tego możesz użyć węzła do altany. Właściwie jest to bardzo łatwy do nauczenia się węzeł, w zasadzie wymaga tylko dwóch węzłów i pokażę ci, jak to zrobić teraz.

1. Weź końcówkę metki linki muchowej lub podkładki pod muchę, a następnie przeprowadź ją wokół trzpienia kołowrotka i po prostu upewnij się, że umieściłeś go pod słupkiem na spodzie kołowrotka.

2. Zawiąż węzeł górny, a następnie zawiąż węzeł zatyczkowy na końcu tagu, a to tylko jeden węzeł na końcu. To zapobiegnie zsuwaniu się węzła.

3. Przyciśnij pierwszy węzeł do trzpienia, zaciągnij go mocno, aby węzeł stopera chwycił go i zapobiegł ześlizgiwaniu się. Odetniesz ten koniec taga, a następnie zaczniesz nawijać linkę muchową na szpulę.

To wszystko, to wszystko, co musisz zrobić. Ciasne żyłki i szczęśliwe wędkowanie od takemefishing.org


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *