Jak zarezerwować przewodnik

Tutaj w domu nazywamy ten sezon „tweenerem”. Nasze wędrowne ryby zniknęły na kilka miesięcy. I podobnie jak większość części Stanów Zjednoczonych, mieliśmy niezwykle nieregularne temperatury; na stawach i jeziorach jest wystarczająco dużo lodu, który powstrzymuje nas przed wędkarstwem spinningowym lub muchowym, ale jest zbyt cienki do łowienia pod lodem. Tutaj mamy tylko dwie opcje wędkowania: czekać na cieplejszą lub chłodniejszą pogodę lub zabrać nasz pokaz w drogę.

Jeśli wybieram się na krótką wycieczkę w nieznane miejsce, często rezerwuję przewodnika. Aby dowiedzieć się, jak zarezerwować przewodnika, skontaktowałem się z moim przyjacielem Vaughnem Cochranem z Black Fly Outfitters w Jacksonville na Florydzie. Ponieważ Vaughn przebywa na docelowym łowisku, codziennie otrzymuje ogromną liczbę takich zapytań. Oto, co miał do powiedzenia.

Zadzwoń do lokalnego sklepu muchowego lub wędkarskiego, aby uzyskać skierowania. Sklepy mają do czynienia z tak wieloma przewodnikami, że mają krótką listę tych dobrych. Ich informacje są bezcenne, a ponieważ stawką jest ich reputacja, są doskonałym źródłem informacji dla podróżujących rybaków.

Ustal, czy łowią tak, jak lubisz lub chcesz. Na przykład, jeśli chcesz obserwować ryby za pomocą sprzętu muchowego do karmazyna, prawdopodobnie potrzebujesz specjalisty od wędkarstwa muchowego. Jeśli chcesz łowić żywe krewetki za zezwolenie, będziesz potrzebować przewodnika wędkarskiego. Bardzo ważne jest, aby dopasować rodzaj łowienia, który chcesz uprawiać, do najlepszego przewodnika, który to oferuje.

Jaki sprzęt mają na pokładzie? Czy w poradniku znajdują się aktualne modele wykonane przez renomowaną firmę? Jeśli nie, może to być frustrujące dla klientów, którzy tracą czas na wędkowanie z powodu problemów związanych ze sprzętem. Sprawdź, czy przewodnik nie jest sponsorowany przez żadną firmę, ponieważ jest to pewny znak, że używają wysokiej jakości sprzętu.

Porozmawiaj z nimi przez telefon i zadaj sobie jedno pytanie: czy podobałoby mi się kolację z tą osobą? Istnieje relacja między przewodnikiem a klientem, a oni odniosą większy sukces i będą się lepiej bawić, jeśli ich postawy będą zgodne. Wszyscy świetnie się bawią podczas gorącego kęsa, ale pocieranie może nadejść, gdy akcja jest powolna.

Określ wszelkie niuanse z wyprzedzeniem. Niektórzy przewodnicy nie lubią klientów noszących obuwie z czarną podeszwą. Jako były przewodnik mogę to docenić, bo po każdej wyprawie zeskrobywanie śladów po butach zajmowało mi godzinę. Rozwiąż każdy z tych problemów z wyprzedzeniem, a Twoja podróż wypadnie wspaniale”.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *