Jak zaoszczędzić czas dzięki gotowemu do użycia sprzętowi wędkarskiemu?

Tak więc… stoisz na brzegu z wędką w dłoni, gotowy do rzucenia swojej nowej błyszczącej srebrnej łyżki do wody na masywnego basa, który właśnie zauważyłeś w pobliżu kłody. Rzucasz na niego i rzucasz na niego, i rzucasz na niego. Nie chce mieć nic wspólnego z twoją przynętą, męczy się nękaniem i postanawia odpłynąć na drugi koniec jeziora.

Ugh! Co mogłeś zrobić inaczej? Zastanawiasz się, czy naturalna przynęta zwabiłaby tego wielkiego starego basa do gryzienia, ale nie mogłeś wystarczająco szybko rzucić naturalnej przynęty… a może mogłeś?

Istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie czasu dzięki gotowemu do użycia sprzętowi wędkarskiemu i lepsze przygotowanie do połowu większej ilości ryb!

  1. Użyj wstępnie uzbrojonych zestawów wędzisk i kołowrotków. Początkujący wędkarze mogą zaoszczędzić czas, korzystając z gotowych zestawów wędzisk i kołowrotków. Jeśli jesteś nowy w wędkarstwie, zacznij od zakupu podstawowego zestawu combo, który jest już wyposażony w żyłkę. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych zestawów combo, które sprawdzą się w większości rodzajów połowów słodkowodnych i przybrzeżnych słonowodnych.
    spinning-combo-catch

  2. Przynieś dwie wędki. Jeśli to możliwe, weź ze sobą dwie wędki. Miej jedną wędkę uzbrojoną i gotową do użycia z żywą lub naturalną przynętą, a jedną wędkę uzbrojoną do używania sztucznych przynęt lub przynęt. Oszczędzi to czasu na przezbrojenie na żywą przynętę, jeśli ryby nie reagują na sztuczne przynęty.
    sztuczna-sztuczna-na żywo

  3. Utrzymuj porządek w swoim sprzęcie. Kiedy dokładnie wiesz, gdzie znajdują się wszystkie twoje przynęty i sprzęt, zaoszczędzisz wszystkie te minuty, które w przeciwnym razie spędziłbyś na przeszukiwaniu sprzętu, aby znaleźć to, czego potrzebujesz. Dobrze jest oznaczyć swoje pudełka i torby do przechowywania sprzętu dokładnie tym, co znajduje się w środku. Jedną z sugestii jest oddzielenie przynęt lub przynęt według koloru lub gatunku. Możesz również wyjąć dodatkowy sprzęt, o którym wiesz, że nie będziesz potrzebować, aby utrzymać lżejszy ładunek.
    zorganizowane-przynęty

  4. Podczas łowienia w słonej wodzie używaj wstępnie uzbrojonych przynęt do trollingu przybrzeżnego. Wstępnie uzbrojone morskie przynęty do trollingu morskiego są zaprojektowane tak, aby pomóc zaoszczędzić godziny, które normalnie spędzasz na wyborze odpowiednich przynęt i próbach podjęcia decyzji, jak najlepiej z nich korzystać. Większość wstępnie uzbrojonych przynęt trollingowych jest dostarczana z wykresem, który zawiera zalecaną pozycję w ramach twojego spreadu.

Czy masz jakieś wskazówki lub metody oszczędzania czasu? Podziel się wskazówkami z innymi wędkarzami, publikując je na forum społeczności Take Me Fishing lub komentując na naszej stronie na Facebooku.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *