Jak zacząć łowić?

Wędkarstwo to świetna aktywność grupowa. Wspomnienie pierwszej wyprawy na ryby i pierwszego połowu na całe życie. Ale dla początkujących ważne jest, aby nauczyć się podstaw, jak zacząć łowić ryby. Te 5 wskazówek pomoże Ci od razu zacząć.

1. Łatwy w użyciu sprzęt: Sprzęt wędkarski dla początkujących powinien być prosty. Zacznij od spinningów i wahadłówek, aby nauczyć się podstaw rzucania. Oba są skuteczne w dziale połowu ryb, co oznacza, że ​​możesz również zajmować się technikami zacinania ryb, walki i lądowania. Zachowaj rzucanie przynęty i łowienie na muchę na później.

2. Gdzie łowić: Pomyśl o otwartych przestrzeniach. Wolne od drzew stawy, jeziora i plaże ułatwiają rzucanie. Zmniejsz frustrację wynikającą z zaczepów i zawieszeń, unikając miejsc z przeszkodami podpowierzchniowymi, takimi jak martwe kłody, chwasty lub skały.

3. Łatwy do połowu ryb. Wędkowanie dla początkujących powinno obejmować ryby na haczyk, więc wybierz najlepszy czas, kiedy nowi wędkarze mogą zacząć działać. Ten pierwszy chwyt lub dwa odpala nowicjuszy i sprawia, że ​​chcą wrócić do gry ponownie.

4. Powtórzenia czynią mistrza. Jedną z najważniejszych wskazówek dla początkujących wędkarzy jest to, że lepiej wybrać się pięć razy w ciągu kilku tygodni niż pięć razy w ciągu całego roku. Dzięki temu skoncentrowanemu wysiłkowi umiejętności szybko się poprawiają i prawdopodobnie zobaczysz, że nowy wędkarz nabierze pewności siebie i będzie chciał częściej chodzić. Początkujący, którzy mają wycieczki rozłożone na rok, zawsze zaczynają od nowa, a to może być frustrujące.

5. Niech będzie zwięzły i zwięzły. Zabranie początkującego na 13-godzinną wycieczkę może być zbyt trudne. Daj im krótsze wycieczki, żeby się nie wypalili. Możesz wydłużyć czas, gdy przyzwyczają się do całego procesu zbierania sprzętu, wybierania miejsca, łowienia ryb, łapania i sprzątania. Jeśli to możliwe, zakończ na wysokim tonie, który jest złowioną i wyładowaną rybą. Wędkowanie dla początkujących obejmuje to, co pamiętają jako ostatnie, a jeśli jest to ryba, chęć ponownego łowienia prowadzi ich do przodu.

Najlepszym sposobem, aby wędkarz nauczył się łowić, jest zabranie ich na cały dzień na wodę. Zbliża się najlepsza pora roku, teraz jest idealny czas na wyjazd. I upewnij się, że masz licencję wędkarską.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *