Jak zacząć łowić?

Nauczyłem się łowić jak większość z nas, bobberem, puszką po kawie pełnej robaków, haczykiem i obciążnikiem. Staw na farmie wypełniony rybą panfish wygiął moją wędkę i dostarczył wystarczającej iskry, która stworzyła uzależnienie od wędkowania na całe życie. Istnieją inne sposoby na rozpoczęcie wędkowania, szczególnie jeśli nie masz dostępu do stawu hodowlanego wypełnionego panfish. Oto kilka pomysłów do rozważenia, które zamienią wycieczkę w hobby… jeśli nie o wiele więcej.

Akcja: Dla początkujących wędkarstwo to naprawdę krótka rączka do łowienia. Spójrz na swoje wody domowe i wybierz najłatwiejsze do złapania gatunki. Tutaj, na Cape Cod, agresywnie żerujące stado bluefish oznacza nieustanną akcję. Niektórzy są uzależnieni i wylądowali, podczas gdy inni po prostu uderzają w wtyczkę. Może to tarpon dla niemowląt na Florydzie lub wiosenny pstrąg żywiący się przynętą w Twojej okolicy, ale kluczem jest działanie.

Warunki: Nowicjusze, którzy zachorują na morze na miotającej łodzi lub przedzierają się przez zarośla, aby dostać się na miejsce, prawdopodobnie nie będą chcieli wracać. Silne wiatry, deszcz czy intensywne słońce i upały zniechęcają wędkarzy, którzy jeszcze nie doceniają naszego nałogu. Więc kiedy zabierasz kogoś na ryby, wybierz czas i miejsce, które jest dla niego wygodne, a za chwilę wyrzuci cię z łóżka, gdy zaśniesz przez budzik. Za dużo intensywności na początku i znajdą inny sport.

Pełne koło: Po udanym dniu na wodzie wielki, stary narybek sprawia, że ​​wszyscy są szczęśliwi. To prawda, że ​​ważne jest zrównoważenie ochrony, ale na początku posiłek złożony ze złowionej ryby jest ważny dla nowych wędkarzy. Ten posiłek pozwala im poznać jeden ważny powód, dla którego wybieramy się na ryby.

Łatwy dostęp: Wielu nowych wędkarzy uczy się łowić na wakacjach i to jest fajne. Ale w końcu myślą, że najlepsze łowienie to miejsce, w którym byli, a nie to, co jest za rogiem. Zacznij łowić blisko domu, zwłaszcza, że ​​jest to miejsce, do którego możesz regularnie wracać. W ten sposób stworzysz rybaka na całe życie.

Daj człowiekowi rybę, je przez jeden dzień, naucz człowieka łowić ryby, a je przez całe życie. To powiedzenie jest na wagę złota.

Kliknij, aby uzyskać więcej informacji i wskazówek dotyczących wędkowania na każdym etapie nauki łowienia!


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *