Jak zachować bezpieczeństwo, bezpieczeństwo, mobilność

Łowienie z kajaków oceanicznych wymaga specyficznego rodzaju rzemiosła. Istnieje kilka rodzajów kajaków, takich jak „rekreacyjny”, „whitewater”, „ultralekki” i „wędkarski”. Projekty różnią się w zależności od rodzaju wody, w której będzie głównie używana. Ocean jest duży i onieśmielający. Oto kilka rzeczy do rozważenia przed łowieniem kajakiem w oceanie:

1. Bezpieczny

Kajak morski lub oceaniczny musi być stabilny bez względu na wiatr, prąd i fale. Ta stabilność pomoże zapewnić tak bardzo potrzebną pewność podczas podróży oceanicznych. Będziesz także potrzebować niezawodnego osobistego urządzenia unoszącego się na wodzie, które będzie widoczne za pomocą flagi i światła, a także zapoznasz się ze wszystkimi innymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa.

2. Bezpieczne

Jeśli chodzi o łowienie z kajaków w oceanie, Ric Burnley, redaktor magazynu Kayak Angler i przewodnika dla kupujących wiosłowanie, spędza prawie cały swój czas na wędkowaniu z kajaków oceanicznych i słucha rady innego znanego wędkarza kajakowego, Jima Sammonsa: „przypon do przerzucenia”. Zgadza się, załóżmy, że może zdarzyć się najgorsze i że kajak się przewróci. Ty i kajak zachowacie pływalność, ale nie chcecie stracić całego sprzętu. Weź minimum akcesoriów do kajaków oceanicznych i zabezpiecz wszystko klipsami, linkami bungee i siatką. Kajak Rica ma nawet „właz wystarczająco duży, aby pomieścić moje wędki na wypadek, gdybym zginął podczas przyboju”.

3. Mobilny

Najlepsze kajaki oceaniczne są przeznaczone do wydajnego wiosłowania na duże odległości i poruszania się w każdych warunkach oceanicznych. Ric wybrał kajak oceaniczny, który był „niski i chudy, aby przecinać wodę i unikać wiatru, przetaczać się po falach, a ja nadal mogę stać i łowić ryby, nawet na wzburzonym morzu”. Niektóre oceaniczne kajaki wędkarskie mają napęd typu pedped, podczas gdy inne mają nawet elektryczne silniki do trollingu, dzięki czemu można skupić się na innych aspektach wyprawy wędkarskiej.

Przed wyruszeniem w wielką oceaniczną wyprawę kajakową, oto szybka wskazówka na temat wędkowania kajakiem. Najpierw zdobądź trochę doświadczenia kajakowego na mniejszej, bardziej wyrozumiałej wodzie. Kajakarz oceaniczny, Neil Schulman, porównuje łowienie kajakiem oceanicznym do alpejskiego plecaka, ponieważ musi być mobilny, bezpieczny i mieć zabezpieczone rzeczy. I upewnij się, że Twoja licencja wędkarska i rejestracja łodzi są aktualne, zanim wyruszysz na jedną z najlepszych przygód wędkarskich!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *