Jak spakować zestaw wędkarski na wakacje?

Pakując się na letnie wakacje, podróżny zestaw wędkarski pomoże Ci upewnić się, że masz podstawowy sprzęt wędkarski do zabawy po dotarciu na miejsce. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podróżnych zestawów wędkarskich w zależności od rodzaju ryb i rodzaju podróży. Możesz też zbudować własny.

Wędka podróżna i kołowrotki są głównymi składnikami każdego zestawu wędkarskiego. Niektóre z tych poręcznych wędek podróżnych są teleskopowy ale większość jest dostępna w trzech do pięciu łatwych do złożenia kawałkach. Więcej elementów oznacza krótsze odcinki, które zajmują mniej miejsca. Ogólnie rzecz biorąc, akcja wędki może się zmniejszyć przy większej liczbie sekcji, ale z pewnością jest to lepsze niż ewentualna alternatywa polegająca na braku wędki w ogóle!

Wybierając kołowrotek podróżny, pamiętaj, że chociaż baitcastery są bardziej kompaktowe, kołowrotki spinningowe są bardziej wszechstronne i wybaczają wiele innych przynęt lub przynęt. Wiele uchwytów do kołowrotków można również obracać na zawiasach, aby stworzyć dodatkową, bardzo potrzebną przestrzeń. Jeśli składasz swój własny, podróżny zestaw wędkarski, upewnij się, że wędka i kołowrotek pasują do zalecanej wagi żyłki/przynęty.

Dodatkowymi elementami zestawu podróżnego są haczyki, obciążniki, spławiki i przynęty. Wybierz zakres każdego, aby umożliwić różne rodzaje ugryzień ryb, ale aby zaoszczędzić miejsce, staraj się ograniczyć do minimum. Musisz także upewnić się, że jest miejsce na parę szczypiec z długimi końcówkami lub podobne narzędzie do odhaczania, cięcia żyłki, szczypania zadziorów i tym podobnych.

Niektóre zestawy wędkarskie są dostępne we własnym walizce, ale zestawy startowe do wędkowania to również świetne zestawy wędkarskie. Opakowanie pomaga przechowywać i chronić cały sprzęt wędkarski, nie tylko na półce, ale także w co najmniej jeden sposób, gdy jest zapakowany z tyłu rodzinnego SUV-a. I nie zapomnij o najważniejszym elemencie: licencji wędkarskiej.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *