Jak skutecznie używać kilofów do lodu.

Jest zima, a to oznacza, że ​​wielu z nas łowi ryby pod lodem na świeżym powietrzu, więc ważne jest, aby przed wyruszeniem na wyprawę pamiętać o sposobach bezpiecznego łowienia pod lodem. Lód zamarza w plamach na jeziorach i stawach, a przemieszczanie się z obszaru na obszar może być niebezpieczne. Każdego roku przez lód wpada kilkadziesiąt osób. Noszenie pary kilofów do łowienia pod lodem może być różnicą między dobrym a tragicznym doświadczeniem. . Sprawdź poniżej ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na lodzie, o których zawsze należy pamiętać:

Bezpieczeństwo połowów pod lodem

Jeśli wpadniesz do wody, musisz się z niej wydostać. Bezpieczne wędki podlodowe mogą pomóc Ci szybko się wydostać! Nasączona odzież jest ciężka, zimna woda utrudnia poruszanie się, a hipotermia może się bardzo szybko rozwinąć. Trochę zajmie ludziom zebranie lin lub drabin, aby pomóc w akcji ratunkowej, więc aby upewnić się, że szybko się wydostaniesz, odpowiedzią są szpikulce do lodu:

Czym są kostki bezpieczeństwa do łowienia pod lodem?

Kostki zabezpieczające do lodu to rękojeści wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego, które mają szpikulce wykonane z hartowanej stali. Końcówki są spiczaste, ale nie super ostre i mogą być najtańszym i najważniejszym sprzętem ochronnym do łowienia pod lodem, jaki posiadasz. Są niedrogie, więc kup parę, a jeśli jesteś majsterkowiczem, stwórz własne.

Jak korzystać z bezpiecznych kilofów do łowienia pod lodem

Jesteś zmarznięty i w szoku. Twoje przemoczone ubranie jest ciężkie i nie możesz uchwycić gładkiego lodu wokół dziury. Kostka zabezpieczająca przed lodem wbija się w śliską powierzchnię i zapewnia przyczepność, dzięki czemu możesz wyciągnąć się z wody. Używaj krótkich, nierównych uderzeń i pokonuj krótkie dystanse na raz. Gdy wyjdziesz z wody na lód, odtocz się od dziury. Wstawanie może przełamać więcej lodu.

Znany również jako: Niektórzy ludzie nazywają te niezbędne elementy sprzętu do łowienia pod lodem jako szpikulce do lodu, pazury niedźwiedzia lub chwytaki do lodu.

Nazywaj je, jak chcesz, ale następnym razem, gdy będziesz łowić pod lodem, pamiętaj, aby mieć przy sobie parę bezpiecznych kilofów do lodu; i nie zapomnij sprawdzić tych wspaniałych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa łowienia pod lodem przed wyjazdem.

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *