Jak przygotować łódź?

Jeśli nie masz jeszcze planu huraganu łodzi, nie panikuj, przygotowanie do huraganu łodzi w tym sezonie jest niezbędne. Istnieje kilka praktycznych wskazówek, jak przygotować łódź na huragan i zachować bezpieczeństwo podczas przygotowań do trudnych warunków pogodowych. Oto lista gotowości na wypadek huraganu z poradami ekspertów, które pomogą Ci w pracy nad planem huraganu łodzi:

1. Poznaj swój zasięg

Zapoznaj się ze swoją polisą ubezpieczeniową i umową dotyczącą mariny, aby wiedzieć, jak przygotować swoją łódź. Według Zachód MarineTwoja polisa może pokryć do 50 procent kosztów holowania lub przemieszczania łodzi przed huraganem. Niektóre mariny wymagają przeciągnięcia łodzi przed burzą, aby chronić swoją łódź i przystań.

2. Przygotuj łódź na huragan

Przechowuj łódź na lądzie na wysokim terenie. Badanie przeprowadzone przez MIT po huraganie Gloria wykazało, że łodzie przechowywane na lądzie znacznie częściej przetrwały bez szwanku niż łodzie przechowywane w wodzie. Jak stwierdzono w Łódź USNiektóre łodzie są szczególnie narażone, zwłaszcza małe otwarte łodzie z niską wolną burtą, które prawdopodobnie zostaną zalane przez ulewne deszcze.

3. W razie potrzeby mądrze cumuj

Jeśli wrzosowisko stanie się częścią planu huraganu łodziowego, spróbuj zlokalizować je w obszarze o najmniejszym zasięgu, gdzie fale mają najmniejszą odległość do nagromadzenia. Kanały są idealne, ponieważ linki mogą być prowadzone z obu stron, dzięki czemu łódź nie uderza w dok. Pamiętaj, że wiatr będzie zmieniał kierunek w miarę przechodzenia burzy, więc upewnij się, że Twoja łódź jest chroniona przed wiatrem o różnych kątach. „Huraganowe dziury” zapewniają ochronę, ponieważ są całkowicie zamknięte.

4. Zabezpiecz swoją łódź na przyczepie

Bardzo ważne jest, aby nauczyć się zabezpieczać łódź na przyczepie podczas sezonu huraganów, przenosić łodzie na przyczepach blisko domu. Zważ je. Przymocuj bezpiecznie do przyczepy i użyj wiązań, aby zakotwiczyć przyczepę do ziemi lub domu. Spuść powietrze z opon przyczepy.

5. Zakotwicz swoją łódź w chronionym porcie

Dno powinno umożliwiać dobre trzymanie kotwicy. Zaletą kotwiczenia jest to, że łódź może łatwiej reagować na zmiany wiatru i wody bez uderzania w doki lub inne łodzie, niż gdy jest zacumowana. W przypadku tej opcji potrzebne są ciężkie i dodatkowe kotwice, a wystarczająca ilość linki powinna być pod ręką, aby umożliwić zasięg co najmniej 10:1 dla każdej kotwicy.

5. Bądź czujny

Uzyskaj najnowsze lokalne informacje o swoim stanie i przejrzyj listę przygotowań do huraganu podczas śledzenia nadchodzące huragany.

Bruna Carincotte

Bruna Carincotte

Bruna Carincotte wnosi do RBFF rozległe międzynarodowe doświadczenie w marketingu, komunikacji i public relations. Pochodzi z Brazylii i biegle posługuje się portugalskim, hiszpańskim i angielskim, Bruna ma 13-letnie doświadczenie w komunikacji, a odpowiednie umiejętności zarządzania projektami rozwinięte w Ameryce Łacińskiej, Europie i Ameryce Północnej.
Bruna nadzoruje teraz strategie public relations i mediów społecznościowych, a także rozwój treści dla kanałów mediów społecznościowych RBFF i jest to Take Me Fishing™ | Kampanie marki Vamos a Pescar™.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *