Jak przyciąć łódź w wzburzonej wodzie?

Każdy żeglarz od czasu do czasu napotka wzburzoną wodę, co oznacza, że ​​umiejętność wyważenia łodzi jest ważną umiejętnością kapitana. Twoje przygody na łodzi będą bezpieczniejsze i wygodniejsze, gdy będziesz mógł właściwie używać trymów, aby zrekompensować wszelkie zmiany warunków.

Jeśli jesteś nowym właścicielem łodzi, który uczy się pływać, nie zapomnij zarejestrować swojej łodzi. Powinieneś również rozważyć zabranie ze sobą doświadczonego żeglarza na kilka pierwszych rejsów.

Aby uzyskać podstawową wiedzę na temat trymowania łodzi na wzburzonej wodzie, należy pamiętać o kilku ogólnych wskazówkach. Niniejsze wytyczne dotyczą łodzi motorowych z kadłubem ślizgowym, takich jak konsole środkowe lub krążowniki z przyczepą, które mają do 30 stóp długości.

  1. Zawsze działaj z bezpieczną prędkością. Podczas trymowania łodzi motorowej w strzępie, pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest konserwatywne użycie przepustnicy.
  2. Ucząc się trymowania łodzi na wzburzonej wodzie, będziesz musiał obniżyć trym tabsy za pomocą przełącznika trymowania na sterze. Klapki trymowania są opuszczane w celu opuszczenia łuku podczas operowania z mniejszą prędkością na wzburzonych wodach. Gdy klapki trymowe zostaną opuszczone, zauważysz, że kadłub łodzi zacznie pływać bardziej płasko ze zwiększoną powierzchnią zwilżoną.
  3. Nie ma konkretnych zasad dotyczących trymowania łodzi lub regulacji trymów w każdej sytuacji. W miarę zdobywania doświadczenia na wodzie, łatwiej będzie określić, kiedy trym klapki zostały opuszczone do pozycji optymalnej dla warunków i rozkładu ciężaru na pokładzie.
  4. Zwróć szczególną uwagę na wyczucie łodzi podczas regulacji trymów. Celem jest dopasowanie trymu silnika, klapek trymowania i prędkości, aby zapewnić jak najwygodniejszą jazdę.

Wiesz już więcej o tym, jak trymować łódź w niespokojnych warunkach, ale czy znasz najważniejsze terminy żeglarskie? Użyj glosariusza żeglarstwa, aby sprawdzić terminy, które mogą Cię zdezorientować.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *