Jak nielegalne połowy wpływają na nasze ekosystemy

Nielegalne połowy mogą prowadzić do zmniejszenia populacji ryb i mogą poważnie odbić się na naszych ekosystemach wodnych. Chociaż agencje państwowe i twórcy polityki rybołówstwa koncentrują się na tym, jak powstrzymać nielegalną działalność połowową, pozostaje to wyzwaniem. Jako etyczny wędkarz, ważne jest, abyś zdobył wiedzę o tym, jak unikać nielegalnych połowów, jednocześnie dzieląc się przesłaniem o ochronie rybołówstwa.

Nielegalne połowy mogą wpływać na nasze ekosystemy wodne na wiele sposobów, ale oto kilka negatywnych skutków.

1. Nielegalne metody połowu mogą spowodować przełowienie niektórych gatunków, aż do niemal wyginięcia. Przełowienie ma negatywny wpływ na bioróżnorodność wodną, ​​ponieważ każda roślina i zwierzę odgrywa szczególną rolę w utrzymaniu równowagi ekosystemu. Zawsze sprawdzaj przepisy wędkarskie obowiązujące w Twoim stanie i przestrzegaj wszystkich limitów ilościowych, limitów rozmiaru i legalnych metod połowu.

2. Gatunki przyłowu (niedocelowe) są często przypadkowo łapane i niewłaściwie wypuszczane z niewielką szansą na przeżycie lub wręcz zerową. Ponieważ posiadanie jakichkolwiek gatunków, które nie podlegają przepisom stanowym, jest nielegalne, wędkarze rekreacyjni powinni stosować odpowiednie metody łapania i wypuszczania, aby wszelkie gatunki przyłowów zostały bezpiecznie wypuszczone z powrotem do ich rodzimych siedlisk. Przykładami przyłowu mogą być młodociane ryby lub żółwie.

3. Nielegalne metody połowów przyczyniają się do niszczenia siedlisk wodnych lub dużej liczby przyłowów. Na przykład w stanie Floryda przepisy stanowią, że ryby słodkowodne nie mogą być poławiane przy użyciu jakichkolwiek swobodnie pływających, niepodłączonych urządzeń lub przez chwytanie ryb lub dzikich zwierząt przy użyciu broni palnej, materiałów wybuchowych, elektryczności, kuszy, trucizny lub innych chemikalia. Niektóre stany zabraniają również używania przynęt wędkarskich lub żyłek, które mają więcej niż trzy haczyki.

4. Pozostały sprzęt wędkarski i sprzęt wędkarski mogą być destrukcyjne, ponieważ nadal łapią lub zaplątują zwierzęta. Mola rybackie są przykładami obszarów, w których można zobaczyć tego dowody. Nielegalnie wyrzucone sieci lub liny mogą owinąć się wokół pali pirsu, powodując uwięzienie zwierząt, takich jak ryby lub ptaki.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz dawać przykład, ucząc się odpowiedzialnego łowienia ryb, zgłaszając nielegalną działalność połowową i dokonując zrównoważonych wyborów dotyczących owoców morza. W rzeczywistości prosta czynność zakupu licencji połowowej pomaga przyczynić się do stanowych programów ochrony, w tym zarządzania rybołówstwem, ochrony siedlisk i edukacji rybackiej.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *