Jak nauczyć dzieci łowić ryby… na zimno?

Wędkarstwo to świetna aktywność, której można nauczyć dzieci. Wzmacnia, zwiększa świadomość ekologiczną i jest po prostu zabawą. Istnieje wiele wskazówek, jak nauczyć dzieci łowić ryby, ale stara zasada „zawsze pozostawiaj je, by chciały więcej” nigdy nie była ważniejsza niż łowienie ryb na zimnie. Dodatkowe udogodnienia dla stworzeń mogą pomóc w łowieniu na zimno.

Oto trzy wskazówki, jak nauczyć dzieci łowić ryby na zimno.

„Zacznij ciepło, bądź ciepły”. To stare powiedzenie pomogło przedłużyć wiele zimnych wycieczek. Po drodze podkręć ogrzewanie w ciężarówce. Upewnij się, że ubierają się warstwowo, w tym bluza z kapturem, dodatkowe skarpetki i długa bielizna. Potrząśnij kilkoma z tych małych torebek do ogrzewania rąk i upewnij się, że mają w kieszeniach. Monitoruj ciepło swoich dzieci. Pamiętaj, że spakowanie się i wędrówka z powrotem do ciężarówki zajmie trochę czasu, więc nie czekaj z odjazdem, aż jeden z nich w końcu powie: „Jest mi zimno”.

Osłodź umowę. Na przykład mój syn lubi łapać bekon, jajko i herbatniki serowe, zanim wpadniemy w lodowaty strumień. Lubi też, że czasami robimy zakupy sprzętu wędkarskiego przed lub po podróży. Łowienie pod lodem jest jak biwakowanie w ciągu dnia. Przypominająca namiot chata lodowa lub szanta lodowa są pomocne w ochronie przed wiatrem. Przynieś termos gorącej czekolady i przekąski, takie jak suszone mięso lub nasiona słonecznika. Z małym grzejnikiem na propan, nawet siedząc na wiadrach na zamarzniętym jeziorze, wnętrze może stać się niemal przytulne.

Nie zapomnij o przynęcie. Istnieje wiele przynęt, które sprawdzają się w zimnej wodzie. Jerkbaity sprawdzą się na otwartej wodzie, a małe jigi lub wahadłówki, takie jak Al’s Goldfish, są podstawą łowienia pstrągów i łowienia przez lód. I chociaż chcemy uczyć cierpliwości, żywa przynęta buduje pewność siebie. Szybko poinformuje Cię, czy jesteś we właściwym miejscu. Podczas wędkowania z dziećmi liczy się czas. I nic tak nie ogrzewa wszystkich jak łowienie ryb.

Kiedy wyruszasz na zimę, aby łowić ryby z dziećmi, bądź bezpieczny. W Pensylwanii kamizelki ratunkowe są nie tylko świetnym pomysłem, ale są wymagane przez prawo do 30 kwietnia dla każdego, kto pływa kajakiem, canoe lub łodzią poniżej 16 stóp. (Twoja rejestracja łodzi jest aktualna, prawda?) Podczas łowienia pod lodem wolę poczekać, aż co najmniej 5 cali czystego lodu, aby zapewnić bezpieczne wsparcie. Jeśli warunki są „niepewne”, spróbuj ponownie innego dnia.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *