Jak łowić okonie w stawie za pomocą sztucznych przynęt?

Jeśli chcesz mieć mnóstwo zabawy podczas łowienia w pobliżu domu, naucz się łowić okonie w stawie sztucznymi przynętami. Prosta wyprawa na okonie w małym stawie może być doskonałą okazją do eksperymentowania z różnymi sztucznymi przynętami i przynętami. Ponadto basy często osiągają przyzwoite rozmiary, gdy zamieszkują skromne cieki wodne, gdzie nie muszą konkurować z innymi gatunkami ryb drapieżnych o źródła pożywienia.

Ucząc się łowienia basów w stawie sztucznymi przynętami, pamiętaj o tych pięciu ważnych wskazówkach.

  1. Utrzymuj prostą konfigurację wędki i kołowrotka. Używaj wędki spinningowej lub castingowej o średniej wadze od 5 ½ do 6 ½ i ustaw kołowrotek podczas łowienia okoni w stawach. Możesz nawinąć kołowrotek z 6-12 funtową żyłką lub 8-30 funtową plecionką. Plecionka jest generalnie lepszą opcją przy łowieniu w stawach o gęstej roślinności, ponieważ jest mało rozciągliwa i pozwala na lepsze zacięcia.
  2. Przynęty na żaby z tona wody lub przynęty w stylu „walk the dog” to dobry wybór podczas łowienia w stawach słodkowodnych. Ponieważ stawy są zazwyczaj płytszymi akwenami, przynęty te pozwolą na pokrycie dużej ilości wody bez zaczepiania lub zawieszania na dnie. W miejscach, gdzie występują lilie lub gęsta roślinność, używaj bezchwaszczowych przynęt na żaby torfowe. Zachowaj swoje przynęty w stylu „wyprowadzaj psa”, aby pokryć wszelkie otwarte obszary, w których nie będziesz się czepiać chwastów ani struktur.
  3. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na przejrzystość wody. Jeśli staw jest czysty, spróbuj użyć przynęty do pływania, jerkbaitów z miękkiego plastiku lub jigów pływackich. Jeśli woda jest zamulona, ​​naucz się łowić przynętami, które wibrują lub migają podczas pracy w wodzie, jak chatterbaity lub spinnerbaity. Gdy wody w stawie są zamulone, hałas lub błysk mogą pomóc basowi zlokalizować przynętę za pomocą linii bocznej, a nie tylko wzrokiem.
  4. Najpierw używaj cichszych przynęt. Podczas łowienia okoni w małym stawie ważne jest podejście z ukrycia. Zwracaj uwagę na to, gdzie pada Twój cień, zbliżając się do linii brzegowej i najpierw używaj najcichszych przynęt. Pomoże ci to uniknąć spłoszenia ryb, które mogą siedzieć na płyciznach.
  5. Rzucaj przynęty równolegle do linii brzegowej, aby uzyskać więcej ciosów. Okoń w stawach ma tendencję do kojarzenia się bardziej z pokryciem i strukturą linii brzegowej, więc jeśli będziesz łowił przynęty wzdłuż krawędzi linii brzegowej, prawdopodobnie otrzymasz więcej brań.

Wkrótce zdasz sobie sprawę, że nauka łowienia ryb w stawie jest prosta. Pamiętaj tylko o tych prostych wskazówkach na temat łowienia okoni, a przez całe lato będziesz uzależniony od łowienia basów sztucznymi przynętami w lokalnych stawach!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *