Jak łowić basy z „żabą”

Ta przynęta górska jest ulubieńcem nie tylko bassów wielkogębowych, ale także łowców basów. Ponieważ unosi się na wodzie i jest praktycznie pozbawiony chwastów, może być eksploatowany przez gęstą roślinność, na którą odważy się niewiele innych przynęt. Wizualny hit jest niezwykle uzależniający i może przypominać „Tydzień rekinów” na Discovery Channel. Mój syn ostatnio dał pokaz na pobliskim jeziorze z wieloma kolejnymi trafieniami swojej żabiej przynęty.

Oto cztery wskazówki, jak łowić okonie na żabie przynęty:

  1. Wypróbuj różne rytmy. Czasem bas przypomina wolniejsze tempo drgania i odpoczynku; innym razem mogą chcieć, aby przynęta „pośpieszyła” od jednej lilii do drugiej.

  2. Nie wszystkie żaby są takie same. Przynęty na żaby różnią się nie tylko kolorem i rozmiarem, ale także innymi cechami konstrukcyjnymi. Jedna wersja ma zaokrąglony przód, dzięki czemu podczas szarpania jest bardziej głośny. Wiele żab ma puste ciała, ale przynajmniej jedna ma solidny korpus, który nigdy nie wypełnia się wodą i zlewami. Inny nawet spływa na dno, jeśli tego chcą ryby.

  3. Cierpliwość. Mam tendencję do chybienia ryb z żabami, ponieważ jestem przesadnie podekscytowany uderzeniem i za wcześnie zacinam. Gdy ta przynęta zniknie, odczekaj sekundę przed zacięciem. Jeśli możesz się oprzeć.

  4. Słabe światło. Poranki, a zwłaszcza wieczory, są doskonałymi oknami dla przynęt z żabami. Jednak doświadczyłem wstrząsających nerwami eksplozji nawet w środku dnia.

żaba górska

Ciepłe wiosenne temperatury oznaczają, że żaby wychodzą. Bas też to wie. Jeśli nigdy nie próbowałeś przynęty na żaby z powierzchni wody, zarzuć ją w gęstą roślinność i wstrzymaj oddech.

Udostępnij ten post swoim znajomym, aby oni również mogli skuteczniej łowić! I przypomnij im, aby odnowili lub otrzymali licencja wędkarska przed wyjściem na wodę!


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *