Jak dopasować dziecku kamizelkę ratunkową

Wiemy, że kamizelki ratunkowe są synonimem bezpieczeństwa na łodzi i że wszyscy na pokładzie powinni nosić kamizelki ratunkowe za każdym razem na wodzie. Ale jeśli chodzi o dopasowanie kurtki do osoby, jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku dzieci. Źle dopasowana kurtka może narazić Twoje dziecko na niebezpieczeństwo. Za mały i nie będzie w stanie utrzymać ciała na powierzchni; za duży i może się zsunąć.

Jak więc zapewnić odpowiednie dopasowanie dla swojego dziecka? Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami i procedurami, aby zachować spokój ducha podczas pływania z dziećmi:

Wytyczne dotyczące rozmiaru:
Kamizelki ratunkowe są dostępne w czterech rozmiarach, które są podzielone na kategorie według przedziału wagowego. Sprawdź metkę producenta wewnątrz kurtki, aby określić rozmiar.

  • Niemowlę – poniżej 30 funtów
  • Dziecko – 30-50 funtów
  • Młodzież – 50-90 funtów
  • Dorosły – 90 funtów i więcej

Chociaż są to dobre wytyczne, proporcje ciała różnią się w zależności od osoby, dlatego ważne jest, aby podjąć kolejne kroki w celu określenia odpowiedniego dopasowania.

Czy kamizelka ratunkowa jest za mała?
Po założeniu kamizelki ratunkowej na dziecko, upewnij się, że wszystkie zamki błyskawiczne i sprzączki mogą być prawidłowo zamknięte i zapięte. Powinien być przytulny, ale wygodny.

Czy kamizelka ratunkowa jest za duża?
Niech dziecko trzyma ręce prosto nad głową. Pociągnij kamizelkę ratunkową do góry za otwory na ramiona. Jeśli jesteś w stanie wsunąć zapinaną kurtkę na ciało, kurtka jest za duża. Upewnij się również, że nad otworami nie ma nadmiaru miejsca, a kurtka nie podjeżdża pod brodę, uszy lub twarz.

Dodatkowa wskazówka:
W przeciwieństwie do innych kurtek i ubrań, oprzyj się pokusie zakupu kamizelki ratunkowej z myślą, że Twoje dziecko do niej wyrośnie. Wyposaż swoje dziecko w kamizelkę ratunkową najlepiej dopasowaną do jego wieku. Jeśli Twoje dziecko jest pomiędzy rozmiarami, zacznij od mniejszego rozmiaru, aby nie było ryzyka, że ​​kurtka się zsunie.

Aby uzyskać instrukcje wizualne, obejrzyj ten film dotyczący bezpieczeństwa przygotowany przez Boat US Foundation


Może ci się spodobać również

Stefania Vatalaro

Stefania Vatalaro

Stephanie Vatalaro jest wiceprezesem ds. komunikacji w Recreational Boating & Fishing Foundation i jej kampaniach Take Me Fishing i Vamos A Pescar, gdzie pracuje nad rekrutacją nowych osób do rekreacyjnego wędkowania i pływania łódką oraz zwiększaniem świadomości na temat ochrony środowiska wodnego. Stephanie dorastała w Florida Keys jako córka przewodnika wędkarskiego. Poza pracą można ją spotkać wędkującą i pływającą łódką z rodziną na rzece Potomac w północnej części Wirginii.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *