Jak czas spędzony na świeżym powietrzu wpływa na kreatywność?

Czy masz trudności z wymyślaniem nowych pomysłów, kiedy wydawało się, że dość łatwo wpadają ci do głowy? Czy musisz myśleć „nieszablonowo” na nadchodzący projekt szkolny lub do pracy, ale nie wiesz, jak ponownie pobudzić kreatywność? Możesz zacząć od zaplanowania rejsu łodzią lub wyprawy na ryby, ponieważ udowodniono, że czas spędzony na świeżym powietrzu pomaga zwiększyć poziom kreatywności.

Jak dokładnie czas spędzony na świeżym powietrzu wpływa na kreatywność? Oto trzy konkretne sposoby:

1. Czas na świeżym powietrzu może pomóc w przywróceniu obwodów mózgowych

Na ludzki umysł ogromny wpływ ma rodzaj środowiska, w którym się znajdujemy. Oznacza to, że kiedy dasz mózgowi przerwę, odłączając się od szybko zmieniającego się środowiska napędzanego technologią, takiego jak telefony komórkowe i komputery, może on pomóc przywrócić obwody przedczołowe mózgu, które są związane z kreatywnością. Nawet kilka godzin spędzonych na łowieniu ryb z łodzi lub brzegu może pomóc odpocząć umysłowi, zrelaksować się i nabrać sił.

2. Czas na świeżym powietrzu może poprawić uwagę i skupienie

Więcej czasu spędzonego na świeżym powietrzu, uczestnicząc w zajęciach, takich jak wędkarstwo i pływanie łódką, może również pomóc poprawić koncentrację uwagi, koncentrację i osiągnięcia poznawcze. Badania wykazały, że dzieci, które uczą się nowych umiejętności na świeżym powietrzu, wykazują znaczną poprawę w osiągnięciach w nauce, samoocenie, rozwiązywaniu problemów, kreatywności i motywacji. To jeszcze jeden powód, aby nauczyć się wiązać nowy węzeł wędkarski lub ćwiczyć nową umiejętność nawigacji łodzią.

3. Czas spędzony na świeżym powietrzu może uwolnić zasoby umysłowe

Działania redukujące stres, takie jak wędkarstwo i pływanie łódką, mogą pomóc uwolnić umysł od codziennych zmartwień. Kiedy jesteś bardziej zrelaksowany w wyniku kojących doświadczeń na świeżym powietrzu na wodzie, będziesz mieć więcej zasobów umysłowych do wykorzystania na produktywne myśli, które pomogą budować kreatywność i wyobraźnię.

Czy ostatnio odbyłeś wyprawę wędkarską lub łodzią i doświadczyłeś po niej wyższego poziomu kreatywności? Jeśli tak, chcemy poznać Twoją historię! Zaloguj się do społeczności Take Me Fishing, aby zostawić post na forum internetowym lub skomentować swoje osobiste doświadczenia na naszej stronie na Facebooku.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *