Inżynier chemik zamienia laboratorium na konie – i przyspiesza karierę

 • Inżynier chemik, który zaczął jeździć konno jako sposób na relaks poza laboratorium chwali konie za pomoc w jego projektach badawczych i poleca innym profesjonalistom podjęcie tego sportu.

  Prabhuraj Balakrishnan zwykł biegać z przyjaciółmi w Wythenshawe Park, aby się zrelaksować podczas studiów doktoranckich na Uniwersytecie w Manchesterze w 2012 roku, a kiedy często widywał w parku jeźdźców, postanowił spróbować nowego hobby.  „Obserwowanie, jak ludzie hakują przez park, wywołało moje zainteresowanie końmi” – powiedział 31-letni lekarz H&H.

  „Zacząłem chodzić na hacki ze stajniami jeździeckimi Wythenshawe Park i to zmotywowało mnie do nauczenia się więcej, więc zacząłem lekcje grupowe, a później prywatne lekcje”.

  Prabhuraj, który był finalistą nagrody Institution of Chemical Engineers dla młodych badaczy roku 2020, powiedział, że wkrótce zdał sobie sprawę, że jazda konna przynosi korzyści zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

  „Moje badania oznaczały, że zawsze pracowałem w laboratoriach, więc szukałem czegoś innego do roboty. Próbowałem innych sportów, ale jazda była zupełnie inna. Buduje twoją siłę fizyczną, ale także siłę psychiczną, ponieważ masz do czynienia ze zwierzęciem o wadze 1000 funtów” – powiedział.

  „Kiedyś czułem się odmłodzony po jeździe konnej i wierzę, że relaks w weekend z końmi sprawił, że dobrze sobie poradziłem w moich badaniach”.

  Prabhuraj nadal brał cotygodniowe lekcje i szczególnie lubi skakać przez przeszkody.

  „Personel ujeżdżalni jest zawsze bardzo cierpliwy. Na początku popełniałem wiele błędów i miałem wiele upadków, aw pewnym momencie pomyślałem, że może jazda nie jest dla mnie, ale zawsze byli tacy mili i zachęcający” – powiedział.

  „Naprawdę poleciłbym jazdę innym osobom, które chcą tego spróbować. To nie jest jak inne sporty, w których jest tylko jedna osoba, jesteś drużyną ze swoim koniem i musisz budować tę chemię, a to dobry sposób na poznanie nowych przyjaciół.

  Może Cię również zainteresować:

  „Zamknęli granice o północy, a jeśli twój lot wylądował po tym, zostałeś odesłany”

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *