Ilu masz followerów?

Czasami wędkarze łowią zbyt szybko. Początkujący wędkarze mogą się spieszyć z powodu braku cierpliwości; zaawansowani wędkarze mogą spieszyć się z powodu nadmiernej pewności siebie. Jeśli ryba nie uderzy natychmiast lub nie znajdzie się w domniemanej strefie uderzenia, wielu wędkarzy ściga przynętę z powrotem, aby zarzucić ponownie.

Wiele gatunków ryb słodkowodnych lub słonowodnych podąża za przynętą lub przynętą, zanim zdecyduje się zaatakować lub nie. Bądź czujny i daj każdej obsadzie szansę, aby ci coś powiedziała.

Jeśli ryba uderza w pobliżu brzegu, ale nie udało ci się zwabić brania podczas holu, szybko przerwij zwijanie tuż przy łodzi. Ten nagły upadek lub ostatnie drgnięcie może spowodować trafienie. Wędkarz Bassmaster Elite Byron Velvick uważa, że ​​„ryby wyczuwają obecność łodzi i zdają sobie sprawę, że to ich ostatnia szansa”.

Inny elitarny wędkarz, Brandon Palaniuk, wykorzystuje przejście z głębokiej do płytkiej wody jako sposób na wywołanie basu w celu uderzenia woblera, zanim „ucieknie”. Podczas holu z płytkiej na głęboką bas może podążać za przynętą i nie spieszyć się, być może zbyt długo, aby zdecydować, czy przynęta jest warta uderzenia.

Przy każdym rzucie obserwuj przynętę. Możesz wykryć ciemny obraz lub lekkie przebudzenie obserwatora. Jeśli twoje oczy są już w górze, decydując się na cel do następnego rzutu, możesz przegapić szansę na zwabienie tego zwolennika lub przegapić wir, gdy podnosisz przynętę z wody.

Nawet jeśli zahaczysz rybę i zwijasz ją, uważaj za tą rybą. Często inne ryby śledzą tę czynność. Szybkie uwolnienie lub uważny partner wędkarski może również być w stanie złapać tę „rozpaloną” rybę.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *