Ile kosztuje wejście na konia?

Zanim zaczniesz szukać konia, na jakie koszty zwrócisz szczególną uwagę?

Cóż, większość ludzi, którzy są właścicielami konia, wsiada do niego, jeśli nie mają gdzie go trzymać. A jeśli chodzi o wejście na pokład twojego zwierzęcia na cudzej własności, staje się to znacznie droższe.

Więc, ile kosztuje wejście na konia?

Wydatki na wejście na pokład konia wynoszą co najmniej 100 USD i średnio od 300 do 500 USD miesięcznie, ale w obszarach metropolitalnych mogą wzrosnąć do 1200 USD lub 2500 USD.

Koszt wejścia na pokład konia

Jakie są główne czynniki wpływające na koszt deski?

Wiele zmiennych wpływa na cenę zakwaterowania konia, w tym lokalizację, udogodnienia i świadczone usługi.

Koszt deski może się różnić w zależności od miejsca zamieszkania. Obiekt z internatem określa również cenę, w zależności od tego, czy zapewnia on wymyślną, czy typową stodołę i czy ma arenę, czy nie.

Właściciele stodoły będą pobierać dodatkowe koszty, jeśli chcesz, aby wystawił twojego konia, zaopatrzenie mucha w sprayuspłucz je, a nawet zaproponuj szkolenie.

Opłaty za wyżywienie dla koni

Opłaty za wyżywienie zależą od rodzaju wyżywienia: pełne wyżywienie, częściowe wyżywienie, wyżywienie samoobsługowe i wyżywienie na pastwisku.

Pełne wyżywienie

Podoba mi się fakt, że wszystkie miejsca noclegowe są dostępne właśnie tam.

W przypadku pełnego wyżywienia obiekt zapewnia siano, wióry, wodę, świeżą pościel, regularne ćwiczenia i inne udogodnienia.

Będziesz miał dostęp do wszystkiego na miejscu, aren wewnętrznych i zewnętrznych oraz szlaków. Przydatne są również ogromne stodoły, czyste stragany i trenerzy lekcji.

Te miejsca na pokład zazwyczaj są bardzo drogie, ale są dla Ciebie korzystne. Koszt pełnej opieki zaczyna się od około 350 USD na arenie zewnętrznej, podczas gdy zwykle płacisz co najmniej 500 USD miesięcznie w pomieszczeniu.

Częściowe wyżywienie

Jest o wiele bardziej ekonomiczny niż pełne wyżywienie. Kupujesz własne siano, zboże i wióry.

Właściciele koni uiszczają opłatę za wynajęcie boksu z dostępem do ogólnodostępnego pastwiska rozjazdowego i zaplecza gospodarskiego. Właściciele stodoły będą dla Ciebie karmić i sprzątać stragany.

Częściowe wyżywienie obejmuje opłatę boksu oraz dopłatę: wyrzucanie boksów, wyprowadzanie i sprowadzanie konia, usuwanie i nakładanie kocei dostarczanie wiórów.

Częściowa opłata za opiekę zaczyna się od około 250 do 400 USD.

Zarząd samoopieki

Zapewnia boks w stodole, miejsce do przechowywania siana zimowego oraz dostęp do prądu i wody. A ty jesteś odpowiedzialny za karmienie, ściółkę, wyrzucanie konia i czyszczenie boksów.

Z deską do samoopieki przychodzisz nakarmić konia, codziennie sprzątać boksy, kupować karmići golenia i rób wszystko sam.

Ten rodzaj deski sprawdza się dobrze dla kogoś, kto mieszka blisko stajni. Każdemu trochę ciężko jest jeździć do stodoły każdego dnia. Ale jeśli to działa, to najtańsza opcja.

Za czynsz za internat zapłacisz średnio 125 USD.

Deska pastwiskowa

Konie tego typu żyją na zewnątrz przez cały rok i mają schronienie. Dodatkowa opłata to koc w zimowe dni.

Jeśli chcesz wejść na pokład konia na pastwisku, bez oczekiwania na jedzenie, regularne ćwiczenia lub inne udogodnienia, możesz obsłużyć wejście na konia za około 100 USD miesięcznie. To bardzo tanie.

Ostatnie słowa

Cóż, wybór deski dla koni zależy od tego, czy masz napięty, czy duży budżet.

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie ile kosztuje wsiadanie na konia bez szczegółowych informacji o tym, gdzie mieszkasz, co chcesz zrobić ze swoim koniem i jakiego rodzaju udogodnień szukasz.

Więc po prostu sporządź arkusz kalkulacyjny wydatków. Wtedy to zależy od Ciebie.

Czy to jest dla Ciebie przydatne? Czy mógłbyś zostawić swoje komentarze i śledzić naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej cennych informacji?

Źródło:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *