Idź ostro lub idź do domu

Dawno temu mój trener piłki nożnej często dostawał skargi ode mnie i moich kolegów z drużyny podczas naszych letnich dwóch dni. Zdanie trenera brzmiało: „idź ostro albo idź do domu”. W pewnym momencie zmęczyło go mówienie tego i kazał zrobić koszulki z powiedzeniem wyemitowanym na widoku. Teraz, kiedy o tym myślę, to powiedzenie odnosi się również do wędkarstwa podlodowego.

Nie jestem meteorologiem i chociaż Świstak wzywa do wczesnej wiosny, wciąż jest dużo czasu, by wejść na lód. W Wielkich Jeziorach, w północnej Nowej Anglii iw większości obszarów w strefach centralnych lód jest idealny. Moim zdaniem to idealna pora roku.

Mamy więcej światła wcześniej o wschodzie słońca, a słońce zachodzi każdego dnia później. Dni łowienia w zamarzniętej tundrze powoli ustępują miejsca przyjemniejszym doświadczeniom. W weekend widziałem jednego faceta siedzącego na lodzie na leżaku, a kilku innych facetów grało w hokeja w bluzach. Wiatr był słaby, podobnie jak nastawienie wszystkich.

Łowienie było gorące! Bass, okoń, pstrąg i walleye wiedzą, co nadchodzi, iw wielu przypadkach stają się bardziej aktywne. Flagi powiewają chętniej, gdy ławice ryb wypychają się z głębin i przepływają na płytsze wody. Instynktownie wiedzą, że sezon tarła jest tuż za rogiem i wierzę, że próbują dodać jeszcze kilka kalorii, zanim pójdą spać.

Jeśli nie zarejestrowałeś tyle czasu w tym sezonie, teraz jest czas na kilka dodatkowych wycieczek. A jeśli chodzi o stan lodu, „idź twardo lub idź do domu”.

PS Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, sprawdź ten link do wędkowania pod lodem, aby zobaczyć, co tracisz!


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *