Hiszpanie i rybołówstwo: Dziel się tradycją.

Wędkarstwo z łodzi zbliża nas do natury, zapewniając jednocześnie wartości takie jak cierpliwość i wytrwałość. To sposób na budowanie pozytywnych więzi rodzinnych poprzez pracę zespołową i współpracę. Ale przede wszystkim, podobnie jak nasze dziedzictwo latynoskie, jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Obecnie na amerykańskiej ziemi jest około 60 milionów latynoskich mieszkańców, z czego ponad 60% urodziło się w tym kraju. Oznacza to, że dzięki dziedzictwu latynoskiemu, językowi, jedzeniu, muzyce i innym wyrazom kulturowym 19 krajów latynoamerykańskich przeszły z pokolenia na pokolenie i współistnieją z kulturą amerykańską.

To samo stało się z kulturą wędkarstwa i pływania łódką. Podczas rejsu łodzią rodziny mogą łączyć amerykańskie tradycje rybackie z tradycjami ich ojczystego kraju, co można zobaczyć na podstawie wyrażeń w języku hiszpańskim, takich jak „zastaw haczyk, który już uderzył!” nawet w sposobie nazywania ryby, ponieważ w zależności od kraju pochodzenia może to być Sum, Sum, Juilín, Juile lub Ñundia.

Poza tym Ameryka Łacińska ma mnóstwo miejsc do łowienia ryb i żeglowania, które można zapamiętać również podczas dnia wędkowania i żeglowania w USA. Dlatego w Stanach Zjednoczonych łowienie ryb i żeglowanie to świetny pomysł na świętowanie Miesiąca Dziedzictwa Latynoskiego.

Istnieją różne sposoby świętowania tego miesiąca, który zaczyna się 15 września i trwa do 15 października. Niektóre stany, takie jak Karolina Południowa, mają specjalne zajęcia wędkarskie i żeglarskie, z materiałami w języku angielskim i hiszpańskim dla społeczności latynoskiej, która wciąż rośnie.

Z pewnością blisko Ciebie jest jedna z tych alternatyw, aby nawiązać kontakt z naturą: pływać różnymi rodzajami łodzi, aby łowić ryby w słodkiej lub słonej wodzie, łowić ryby na molo, łowić ryby z surfowania na brzegu morza, pływać kajakiem, paddleboard i wiele więcej . Podziel się tymi informacjami z rodziną i powiedz nam, jak uczciłbyś swoje latynoskie dziedzictwo, spędzając dzień na wędkowaniu i pływaniu łódką.

Odwiedź Vamosapescar.org, aby uzyskać więcej informacji na temat rozpoczęcia wędkowania, uzyskania licencji połowowej lub informacji o rejestracji łodzi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *