Heidi Troniseck, pan młody Richarda Davisona: tajna broń medalisty

 • Richard Davison, który był członkiem brytyjskiej drużyny, która zdobyła srebrny medal na mistrzostwach świata w ujeżdżeniu w Herning w sierpniu, ma tajną broń w podróżującym luzaku, Heidi Troniseck.

  W wywiadzie dla odcinka The . w tym tygodniu Koń i pies Podcast, Richard ujawnia, że ​​Heidi nie tylko dba o swojego domowego konia Bubblingh, ale także odgrywa kluczową rolę we wspieraniu jego treningu i rozwoju konia.  „Wyprowadza Bubblingh kilka razy dziennie na pokaz, oczywiście z obrożą na głowie, ale nie tylko po to, aby dać mu trawę i uzyskać słońce – co każdy powinien robić ze swoimi końmi, gdy są w stajni na pokazach – ale aby pomóc mu w szkoleniu, aby nauczył się stać w miejscu” — wyjaśnia Richard.

  „Ma bardzo duży instynkt latania, więc kiedy chodzisz z nim po wielkim placu wystawowym z mnóstwem ludzi i hałasem, ten instynkt może zostać wyzwolony. Kiedy uruchamia się instynkt lotu, konie poruszają nogami bardzo szybko, więc szkoli go, by radził sobie z tym, co mogłoby być wyzwalaczem lotu – trzepoczącymi flagami, hałasem lub głośną muzyką – ale w rzeczywistości, by trzymał nogi nieruchomo.

  „Ta podstawa jest bardzo ważna, bardzo pomocna i kluczowa dla jego występów na pokazach”.

  Richard Davison wyjaśnia, że ​​jego pan młody Heidi Troniseck czasami będzie towarzyszył Bubblinghowi na głównej arenie podczas imprezy.

  Mówi: „Jeśli organizatorzy mi na to pozwolą, wejdzie w rozdanie z koniem lub przynajmniej początek rozdania nagród. To nie dlatego, że potrzebuję trzymania konia, ponieważ mogę spaść – dotknąć drewna – ale dlatego, że istnieje mentalne skojarzenie z koniem, że jest z nim obok i na ziemi [he should stand still]bo zrobiła tyle prac ziemnych z koniem. Wręczanie dużych nagród może być bardzo przerażające, zwłaszcza w pomieszczeniach, dla koni, z powodu hałasu ludzi, oklasków, reflektorów.

  „Podobnie czasami, kiedy wolno nam trenować na głównej arenie, ona będzie prowadzić Bubblingh po arenie, zamiast mnie jeździć. Więc umieszcza go w takiej atmosferze, ale na ziemi jest z nią skojarzenie.

  „Rozwijanie konia startowego to bardzo holistyczna praca – chodzi o to, co dzieje się w umyśle konia”.

  Dowiedz się więcej o roli stajennych w zespole Richarda, jego doświadczeniach z Mistrzostw Świata i planach związanych z Bubblingh, oglądając odcinek 125 podcastu The Horse & Hound tutaj lub wyszukaj „The Horse & Hound Podcast” w swojej ulubionej aplikacji do podcastów.

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, plus opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszych serwis internetowy który przynosi najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *