Gotowa łódź?

Do tej pory cieplejsze zimowe temperatury na północnym wschodzie były przyjemną odmianą od zeszłorocznej bestii. Było wystarczająco zimno, aby stworzyć około 5 cali bezpiecznego lodu na większości jezior, ale potem mieliśmy kilka dni w latach 50-tych. Jak powiedział jeden z kumpli łowiących pod lodem: „Kiedy wyszliśmy z jeziora, lód pękał, ale nie był to dobry, rosnący dźwięk lodu”. Wiem, że wciąż może być kilka miesięcy twardej wody, ale zamierzam wypłynąć na otwartą wodę bez przestojów.

Oto kilka rzeczy, które zrobiłem, aby przygotować moją łódź, które możesz również sprawdzić:

  • Naprawiono silnik do trolingu. Okazuje się, że kilka lat temu wymieniłem śmigło na model, który był nieco niekompatybilny. Działał, ale trochę się chwiał i powodował pewne problemy z wydajnością.

  • Bateria. Sprawdź datę baterii do trollingu. (I bateria zapasowa.) Nie miałem pojęcia, że ​​moje źródło zasilania jest tak stare. Przerobię go i zdobędę nowy, który powinien sprawić, że będziemy nucić wzdłuż brzegu przez kilka lat.

  • Światła przyczepy łodzi. Światła przyczepy to mój wróg. Zamiast tracić czas na śledzenie (i prawdopodobnie nawet nie znalezienie) niegrzecznego połączenia, wymieniam cały zestaw wiązek przewodów. Kupiłem też sprytne narzędzie do cięcia drutu, które usuwa odpowiednią ilość izolacji, aby uzyskać dobre połączenie.

  • Rejestracja łodzi. Pensylwania pozwala wykupić rejestrację, która obejmie dwa lata. Mój właśnie dotarł pocztą. Jedna rzecz mniej do zmartwienia dla mojej motorowej łodzi rzecznej do 2018 roku.

Upewnij się, że Twoja rejestracja łodzi i licencja wędkarska są aktualne. Aha, w końcu się zepsułem i zainwestowałem w świder do lodu. To powinno wkrótce otworzyć wodę!


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *