Get My Drift: 3 zaawansowane wskazówki dotyczące wędkarstwa muchowego

Zdjęcie dzięki uprzejmości Jaya Heckethorna.

Wędkarstwo muchowe nie jest jak zwykłe łowienie. Popychanie mikroskopijnej przynęty do przodu przez wiatr może być trudne, bez chwytania przez nią przeszkód, takich jak zwisające kończyny lub wysokie trzciny z tyłu. Jeśli rzut pójdzie dobrze i mucha wyląduje na wodzie jak owad, następną techniką łowienia jest utrzymywanie jej jak owada przez cały dryf. Kiedy owad unosi się na powierzchni (lub nawet płynie pod wodą pod wodą jak nimfa), powinien to robić w sposób, który nie powoduje nienaturalnego oporu ani falowania, aby zaalarmować wybrednego pstrąga.

Oto 3 wskazówki dotyczące wędkarstwa muchowego, które przekonają ryby do dryfowania:

1. Zwróć uwagę. Obserwuj uważnie swoją muchę przez dryf, a kiedy ostatnie małe „J” linki muchowej kołysze się i prostuje w wodzie, podnieś i ponownie zarzuć, zanim mucha stworzy falę i będzie wyglądać „niewłaściwie”.

2. Napraw to dobrze. Naciągnij odpowiednią ilość linki muchowej, aby prędkość i kierunek dryfującej muchy odpowiadały prądowi.

3. Rozważ kąty rzutu muchowego. Trzymaj się nisko i poza zasięgiem wzroku. Jeśli zarzucisz zbyt daleko w górę rzeki, rozbierz się szybko, aby dostosować się do prędkości niesionej muchy. Jeśli zarzucisz zbyt daleko w dół rzeki, miej nadzieję, że ryby lubią streamery.

Jedna technika wędkowania muchowego wymaga „striptingu” w linii, aby nadać muchę ruch. Jednak w przypadku obszarów o wysokim ciśnieniu i wybrednych pstrągów czasami najlepszym sposobem na zachęcenie do wznoszenia się na powierzchni jest nie robienie nic, poprawnie. Koniecznie sprawdź dodatkowe wskazówki dotyczące wędkarstwa muchowego, w tym jak zacząć i więcej informacji na temat much i innego sprzętu muchowego.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *