Gdzie łowić ryby?

Jest środek zimy i teraz na północnym wschodzie jest bardzo zimno. Niektórzy wędkarze, tacy jak ja, mogą cierpieć z powodu wycofania się z wędkowania z powodu braku otwartej wody. Inni nie mogą się doczekać tych warunków i nie mogą się doczekać wyjścia i „chodzenia po wodzie”. Jeśli byłeś „dobry”, a Mikołaj przyniósł Ci sprzęt do łowienia pod lodem, czy wiesz od czego zacząć?

Oto kilka wskazówek, gdzie łowić pod lodem:

1. Bezpieczny lód. To pierwszy wymóg przy łowieniu pod lodem. Zaleca się uformowanie co najmniej 4 cali lodu, aby utrzymać ciężar wędkarza. 5” sprawia, że ​​czuję się bardziej komfortowo. Przebywanie na zamarzniętym jeziorze to świetna zabawa, ale zachowaj ostrożność. Bądź bezpieczny i zawsze noś kamizelkę ratunkową, kilofy i nie łowisz sam.

2. Stawy. Stawy to świetne miejsce, w którym można lodem łowić i budować pewność siebie nawet w miesiącach zimowych. Koncentracja ryb na niewielkiej powierzchni pozwala na zabawę różnymi prezentacjami ospałych ryb. Kiedy coś wymyślisz, ta technika pomoże ci dalej próbować na większych zbiornikach wodnych.

3. Krawędzie. Krawędzie chwastów są doskonałym miejscem do rozpoczęcia połowów pod lodem. Jeśli łowiłeś jezioro łodzią, być może masz już dobre pojęcie o lokalizacji linii chwastów. Jeśli nie, pomocne będą mapy konturowe, ponieważ chwasty zwykle ograniczają się do płytszych części jeziora.

4. Głęboko. Mapy konturowe pokażą również głębsze dziury lub stare kanały. Ryby mają tendencję do „dąsania się” w tych głębszych miejscach, aby łowić ryby w okresie zimy.

5. Struktura. Podobnie jak w przypadku połowów na wodach otwartych, ryby nadal mają związek ze strukturą. Znalazłeś stos szczotek na swojej elektronice? To może być kopalnia złota błękitnoskrzeli i crappie.

6. Dół. Zwróć uwagę na to, jak czuje się dno. Kiedy szukam miejsca, w którym mogę łowić ryby pod lodem, zwykle szukam twardszego dna jeziora z kilkoma skałami lub głazami. Zdarza się jednak, że przynęta podskakiwana w górę iw dół, aby zamieszać trochę mułu, zwabi ryby, takie jak żółty okoń.

7. Nie tam. Daj mu chwilę, a następnie przesuń się i przebij jeszcze kilka dziur. Ogólnie rzecz biorąc, bardziej prawdopodobne jest, że pójdziesz do ryby niż przyniesiesz rybę do siebie.

Jeśli twoja licencja wędkarska jest aktualna, znajdź kumpla i przebij kilka dziur w bezpiecznym lodzie. Po prostu możesz znaleźć sposób, aby pomóc Ci dotrzeć do wiosny!


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *